Kanatlı karıncadan nasıl kurtuluruz

Kanatlı karıncadan nasıl kurtuluruz? Kanatlı karınca neden olur?

Kanatlı karıncadan nasıl kurtuluruz? Evde kanatlı karınca sorunu sıklıkla yaşanan problemlerden biri. Peki kanatlı karınca neden olur? Uçan karıncalar nasıl evden uzaklaştırılır? İşte merak edilen soruların yanıtları…

KANATLI KARINCA NEDEN OLUR?

Kanatlı karıncalar yaz mevsimi ile birlikte ortaya çıkar. Üreme mevsimi olduğu için önlem alınmazsa kısa sürede evinizi istila edebilirler. Üreme zamanında pek çok kanatlı karınca ortaya çıkar. Kanatlı karıncaların evde ortaya çıkma sebebi yiyecek aramaktır. Evde çevreye dökülen kırıntılar kanatlı karıncaları evinize çekecektir.

Kanatlı karınca yiyeceklerin üzeri açıktaysa, bulaşıklar yıkanmadan bekletiliyorsa, yerlerde kırıntılar varsa ve çöp kutusu sıklıkla boşaltılmıyorsa evinizde ortaya çıkacaktır.

KANATLI KARINCADAN NASIL KURTULURUZ?

Kanatlı karıncadan nasıl kurtuluruz

Kanatlı karıncalar diğer karınca türleri ile birlikte yaşar. Sabırla takip ederseniz, kolonilerinin bulunduğu yuvaya ulaşabilirsiniz. İşte kanatlı karıncaları uzaklaştırma yolları…

NANE İLE KARINCALARDAN KURTULUN

Kanatlı ya da kanatsız tüm karınca türleri nane kokusundan hoşlanmaz. Nanenin güçlü kokusu, karıncaların alanı terk etmesini sağlar. 10 damla nane uçucu yağı ile bir bardak suyu karıştırın ve karıncaların bulunduğu yerlere dökün. Günde iki kez bu yöntemi tekrarlayın. İsterseniz kuru nane de serpebilirsiniz.

TARÇIN VE KARANFİL İLE KARINCALARI UZAKLAŞTIRIN

Karıncalar tarçın ve karanfil kokusunu sevmez. Bu kokuları karıncaların bulunduğu alana yerleştirirseniz uzaklaşacaklardır. Tarçın bilinen bir karınca uzaklaştırma yöntemidir. İsterseniz toz tarçına biraz uçucu nane yağı ekleyerek daha etkili bir kovucu elde edebilirsiniz.

KABARTMA TOZU VE PUDRA KARIŞIMI

Pudra şekerinin kokusu karıncaları cezbedecektir. Kabartma tozu ile karıştırılmış pudra şekerini karıncaların bulunduğu alana dökerseniz, kanatlı karıncalar ve diğer türlerden kurtulabilirsiniz.

BEYAZ SİRKE İLE KARINCALARI EVDEN UZAK TUTUN

Eşit miktarda su ve beyaz sirke bir karışım hazırlayın. Bir kaç damla esansiyel yağ ekleyin ve iyice çalkalayın. Karışımı karıncaların girdiği noktalara günde bir kez serpin. İsterseniz bu karışımı kapılara, pencerelere ve karıncaların girdiği diğer alanlara serpebilirsiniz.

TUZ İLE KARINCALARI UZAKLAŞTIRIN

Karıncaların eve girdiği alanlara sofra tuzu serpmek de uzak durmalarını sağlar. İstediğiniz miktarda su kaynatın ve bol tuz ekleyin. Karışımı tuz eriyene kadar karıştırın. Karışımı sprey şişesine doldurun ve kanatlı karıncaların eve girdiği alanlara püskürtün.

Evdeki böceklerden kurtulmanın doğal yolları

Evdeki kızartma kokusu nasıl çıkar? Bu yöntemler çok pratik!