evdeki kızartma kokusu nasıl çıkar

Evdeki kızartma kokusu nasıl çıkar? Bu yöntemler çok pratik!

Evdeki kızartma kokusu nasıl yok edilir? Lezzetli kızartmaları yemek keyifli ancak eve sinen kokusunu yok etmeyi pek çok kişi bilmiyor. Peki eve sinen yağ kokusu nasıl çıkar? Kızartma kokusunu yok etme yolları nelerdir? Pratik önerilerimiz var.

MUTFAKTAKİ KIZARTMA KOKUSU NASIL GİDERİLİR?

Kızartma yaptınız ancak eve kokusu mu sindi? O halde bir paket toz vanilyayı, yağ koymadığınız boş tavada kavurun. Evinizi vanilya kokusu sararken, kızartma kokusu yok olacaktır.

İsterseniz siyah çay ile de mutfaktaki kızartma kokusunu giderebilirsiniz. Kuru siyah çayı teflon tavada bir süre kavurun. Ortaya çıkan duman kızartma kokusunu yok edecektir.

LİMON KABUĞU MUTFAKTAKİ KIZARTMA KOKUSUNU YOK EDER

limon

Evdeki kızartma kokusu için pratik yöntemlerden biri de limon kabuğu yakmak. Limon kabuğunu ocakta yakarsanız, güzel kokusu tüm mutfağa yayılarak kızartmanın kötü kokusunu bastıracaktır.

SİRKELİ SU İLE EVDEKİ KIZARTMA KOKUSUNU ÖNLEYİN

Elma sirkesi nasıl yapılır

Kızartma yaptıktan sonra küçük bir tencerede biraz sirkeli suyu kısık ateşte kaynatırsanız, ağır ve yağlı kızartma kokularından kurtulmuş olursunuz.

ÇUBUK TARÇIN KIZARTMA KOKUSUNU ENGELLİYOR

Evdeki kızartma kokusu nasıl çıkar

Bunun yanı sıra kızartma yaparken bir kapta tarçın çubuk veya defne yaprağı kaynatırsak kötü kokuyu engellemiş oluruz.

MAYDANOZ KIZARTMA KOKUSUNUN YAYILMASINI DURDURUYOR

Evdeki kızartma kokusu nasıl çıkar

Ne kızartırsanız kızartın, tavadaki yağın içine bir parça sapıyla birlikte maydanoz koyarak kokunun tüm eve yayılmasını önleyebilirsiniz. Maydanoz tadı kızartmaya geçmeyecektir.

KÖTÜ KOKULARI ENGELLEMENİN PRATİK YOLLARI

Karnabaharın haşlama suyuna bir miktar süt katmak, kereviz pişirirken küçük bir parça lahana turşunu eklemek, lahana pişirirken ise doğal kumaştan yapılmış bir torbaya ekmek içi koymak ve bunu tencereye yerleştirmek kötü kokuları azaltacaktır.

Evdeki kızartma kokusunu yok etme yollarını anlattık. İsterseniz aşağıdaki yazılarımızdan sarımsak kokusunu yok etme yolları, balık kokusunu yok etme yolları ve kanepe ile halılara sinen kokuları yok etme yollarını da inceleyebilirsiniz. Bu pratik önerileri beğeneceksiniz. Sizin de kötü kokulara karşı pratik fikirleriniz varsa, yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

Evdeki ve eldeki sarımsak kokusu nasıl geçer? Sarımsak kokusunu temizleme yolları

Mutfaktaki balık kokusu nasıl giderilir? Evdeki balık kokusunu yok etme yolları

Kanepe ve halılara sinen kötü kokular için çözümler