İç Mimar’dan yılbaşı ruhunu evinize yansıtmanız için dekorasyon tüyoları

Tüm dünyada büyük bir coşku ile kutlanan yılbaşı için hazırlıklar başladı. Sokaklarda, mağaza vitrinlerinde ve evlerde yılbaşı konseptine uygun olarak yapılan süslemeler ile yılbaşı ruhu her yeri sardı. İç mimar Sultan Budak evlerinizde de bu ruhu yakalamak için yapabileceğiniz dekorasyon tüyolarını verdi.

İlginizi çekebilir: Bahçeden topladığınız doğal malzemeleri yılbaşı dekorasyonunda kullanın

Zencefilli tarçınlı yılbaşı kurabiyesi tarifi

‘’KÜÇÜK DOKUNUŞLARLA BÜYÜK ETKİLER YARATMAK MÜMKÜN’’

Öncelikle evinizi yılbaşı ruhuna adapte etmek için renkler kullanmanızın gerektiğini belirten Budak, ‘’ Yeni yılın ışıltısı, yeşiller, kırmızılar evinize harika bir renk katacaktır. Sımsıcak battaniyeler, koltuk şalları, teddy yastıklar ile bu etkiyi yakalayabilirsiniz. Bol bol mumlar kullanın, en güzel ışıltıyı kokulu mumlar verecektir. Boyutu fark etmeksizin evde kuracağınız yılbaşı ağaçları bambaşka bir ruh yakalamanıza olanak sağlayacaktır. Küçük yılbaşı ışıklarını cam kenarlarına, dolap etrafına, yatak başlıklarına ve yemek masalarının süslemeleri için kullanabilirsiniz’’ dedi.

“HER MATERYALDEN YILBAŞI AĞACI YAPILABİLİR”

Evlerinizde farklı materyallerden de yılbaşı ağacı yapabileceğinizi belirten Sultan Budak, ‘’ Boş bir duvara sadece yılbaşı ışıklarından oluşan ağaç figürü yapılabilir. Evde bulunan kitapları, ansiklopedileri ve gazeteleri farklı stillerde üst üste dizebilirsiniz. Kitapların üstüne koyacağınız renkli ışıklar ile orijinal fikirde bir yılbaşı ağacına sahip olabilirsiniz.

Renkli kartonlardan keseceğiniz çam ağacı modelini duvara yapıştırıp üzerine süsler ekleyerek yine farklı tarzda bir yılbaşı ağacı elde edebilirsiniz’’ dedi.

İlginizi çekebilir: Bitkileri yılbaşı dekorasyonunda kullanmanın 5 kolay yolu

“SOFRALARINIZI RENKLENDİRİN”

İç mimar Sultan Budak, ‘’Yılbaşında en çok özen gösterilen konulardan biri de yemek sofralarıdır. Soflarda kırmızı ve yeşil özellikle kullanılan renklerdir. Ama kendinizi bu renklerle sınırlamayın. Beyaz, mavi, gold ve gümüş detayları kullanarak farklı konseptler yaratabilirsiniz. Alışılagelmiş olan renklerden sıkılanlar için bu yılın rengi olan pembeler ve masayı daha sıcak gösterecek turuncu tonlarını kullanabilirsiniz’’ dedi.

Yılbaşı öncesi ve sonrası hızlı temizlik için ipuçları