Bahçeden topladığınız doğal malzemeleri yılbaşı dekorasyonunda kullanın

Bahçeden topladığınız doğal materyaller ile yaratıcılığınızı konuşturarak ortaya dekoratif objeler çıkarabilirsiniz.

BİR SEPET DOKU

Bu mevsim bahçede iğne yapraklı ağaçların kozalaklarını, çobanpüskülünün dallarını ve kırmızı meyveli bitkilerin dallarını listenize ekleyin. Sizin yaratıcılığınızla da birleşince, ortaya harika dekoratif aksesuarlar çıkabilir. Örneğin, bahçede veya iç mekanda oturma alanınızda bir sepet içinde kullanarak güzel bir görüntüyü dekorasyonunuza dahil edebilirsiniz.

KALBİM SENİNLE

Yeni görev için yumuşak dalları seçiyoruz. Huş veya salkım söğüt dalları olabilir. Dalları elinizle kontrol edin, ardından istediğiniz şekli verin. Mesela kalp… Üzerine sarmaşıkla yeşillik katabilirsiniz. Minik kozalaklarla da son noktayı koyun. Cam önü dekoru için şık bir obje…

KESTANE KEBAP

Bu mevsimin en güzel renkleri ağaçların renkten renge dönüşmesidir. Turuncular, sarılar hatta kırmızılar… Hepsi birbirinden dekoratif bir etki yaratıyor hiç kuşkusuz. Dökülen bu yaprakları gelin hediye paketlerinin üzerinde kullanalım. İşin içine kış döneminin vazgeçilmezleri kestane ve tarçını da dahil ettik mi, sonuç çok orijinal olacak.

BALKABAĞI ÇİÇEK AÇTI

Sıradan bir vazo içinde çiçek aranjmanı yapmak yerine turuncu bir balkabağı içinde çiçekleri buluşturun. Mevsim çiçekleri ile yine kuru yaprakları işin içine dahil edebilirsiniz. Hatta aynı zamanda farklı boyutlarda olan kabakları bir araya getirerek hepsini çiçeklerle süsleyin. Dekoratif, güzel bir görüntü yakalayacağınıza emin olabilirsiniz.

AROMATİK DETAYLAR

Evinizi bu dönem süslerken, kuru meyveler ve tarçın çubukları olmazsa olmazlarınız arasında yer alsın. Ne de olsa kış günlerini en güzel anlatan onlar. Kuru elmalardan kuru portakallara kadar hepsini beraber değerlendirebilirsiniz. Aynı ip üzerine sabitleyerek bardak kenarında kullanabilirsiniz.

KAVANOZ DEKOR

Cam şişeleriniz, kavanozlarınız dekoratif süsleme için elinizin altında olsun. İster mumluk yapabilir isterseniz de bahçeden topladığınız ağaç çekirdekleri ve kozalaklarla yeni bir dekor elde edebilirsiniz. Renk uyumlarına ve temiz olmasına dikkat edin. Bahçeden topladığınızı unutmayın, böcek çıkabilir. Yıkarsanız da iyice kurumasını sağlayın. Aksi halde nemlenerek küf yapabilir.

Evde kış dekorasyonu ve yaşam alanlarında kış hazırlığı