Bitkileri yılbaşı dekorasyonunda kullanmanın 5 kolay yolu

Pek çok insan yeni yıla girmeden evini yılbaşı dekorasyonları ile süslüyor. Peki herkesten farklı olarak yeni yıl dekorasyonunuzu bitkilerle süslemeyi hiç düşündünüz mü?

Yılbaşı dekorasyonunuzu hazırlarken bitkileri bir kenara atmak yerine, dekorasyonda onları da kullanmaya ne dersiniz?

Bitkilerinizi yılbaşı dekorasyonunuzun odak noktası haline getirin. Bitki severler için mükemmel ipuçlarını derledik. İşte bitkilerle yılbaşı dekorasyonu için 5 kolay ipucu…

BİR TEMA OLUŞTURUN

Instagram: shannplants

Shannplants’tan Shann’a göre bir temaya sahip olmak çok önemli. Bir renk teması, dağınık bir görünümden kurtulmanın en iyi yoludur. Ya kırmızı ve yeşil uyumuna ya da “geleneksel tarz” yılbaşı dekoruna sadık kalın ya da nötr olun. 

Shann, yılbaşı renklerini kucaklamayı seçti (muhteşem bir yeşil bitki koleksiyonunuz varken neden olmasın ki?).

ASILI BİTKİLERİNİZİN ARKASINA IŞIKLAR EKLEYİN

Instagram: taylorathomewithplants

Uzun pencerelerinizi bitkilerinizi asarak değerlendirebilirsiniz. Bu bitkilerinizin mutlu olması için yıl boyunca bir ışık kaynağını kullanmanın harika bir yoludur. 

Bitkilerinizi yılbaşı dekorasyonuna dahil etmek ve biraz hareketlendirmek için aralarına küçük ışıklar ekleyebilirsiniz.

BİTKİLERİNİZİN ÇEVRESİNDE YILBAŞI MANZARALARI OLUŞTURUN

Taylor Fuller

Çerçevelerinizi astığınız bir duvarı yılbaşı dekorasyonu için kullanabilirsiniz. Rafların dışını pırıltılı ışıklarla sarın ve raflara birkaç yılbaşı dekorasyonu koyun. Bitkilerinizle yan yana gelince çok şık görünecekler!

BİTKİLERİ IŞIKLANDIRIN

Instagram: leafandlolo

Kaktüslerinizden birini narin ışıklarla sararak hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. Eğer kaktüsünüz yoksa kauçuk ağacı gibi bir bitkiye de aynı işlemi yapabilirsiniz. Mükemmel görünecektir! Kaktüsün dikenlerine dikkat edin. Elinize batmasını istemezsiniz.

SAKSILARINIZA YARATICILIK KATIN

Instagram: shannplants

Saksının ne kadar öne çıkabileceğini, hediye paketi şeklinde süsleyerek görebilirsiniz. Bu aynı zamanda birine hediye edeceğiniz bir bitkiyi süslemenin de harika bir yoludur. Yapmanız gereken tek şey kurdeleleri hediye paketi gibi bağlayıp saksınıza yapıştırmak.

Evde yılbaşı süsü nasıl yapılır?