retro-stil
retro-stil

Gösterişli retro stili yükseliyor

Son güncelleme:

Lüks ve her daim havadar bir atmosfere öncelik eden gösterişli retro; sofistike, elegan ve bir o kadar da iddialı bir stil. Parlaklığıyla göz kamaştıran bu yükselen eğilimi gelin yakından tanıyalım.

RETRO STİL MİNİMALİST BİR DURUŞU KUCAKLIYOR

Bir Hollywoood film sahnesini andırırcasına lüks vurgusuna ev sahipliği yapan stil, modernize edilmiş hatlarıyla günümüz yaşam alanlarında başrol oyuncularından biri olmayı fazlasıyla hak ediyor. Işıltılı yüzeylerin abartısından uzaklaşmış olan stil aslında son derece minimalist bir duruşu kucaklıyor. Bunun en önemli sebeplerinden birisi hiç kuşkusuz ki rertoglam buluşması. 70’lerin eşsiz tasarım çizgileri glam, gösterişli ögelerle birleşerek tam da vazgeçilmez bir klasik unsurunu iç mekanlara taşıyor.

RETRO STİL RENKLERİ

Pastel tonların ağırlıklı olarak kullanıldığı temaya, beyaz ve tonlarının, havadar ve aydınlık nüansları da eşlik ediyor. Aksesuar olarak mücevher tonlarını tercih ederek daha dramatik bir görünüm elde edebilirsiniz.

RETRO STİL MATERYALLER

Retro stilde gördüğümüz geometrikler, glam stilinin dokulu yüzeyleri ile birleşerek etkiyi maksimize ediyor. Flok baskılar, kadife gibi tuşesi yüksek olan tekstiller özellikle döşeme ve perdelerde sıklıkla kullanılıyor. Akrilik, cam, ayna ve kristal gibi detaylar da dikkat çekiyor, ama hiç kuşkusuz ki bu temanın imzası altın, bakır ve roze gibi metallere ait.

Retro stil eşyalar, dekorasyon

Retro stil nedir? Samimi bir sonbahar stili

Plüton’un hediyesi retro evler: 2023’e kadar etkisi sürecek

Köy evine retro dokunuş