Kış bahçesi nedir? İki kış bahçesi örneği ile dekorasyon

kış-bahçesi
kış-bahçesi

Feyza Tasarım’ın sahibi Feyza Açıkgöz, Bursa’daki evinde iki kış bahçesi yaptırmış: Birinde yemek yeniyor, diğerinde keyif yapılıyor.

Feyza Açıkgöz’ün Bursa’daki evinde iki kış bahçesi bulunuyor. Her iki bahçenin de planlaması Mimar Ayla Efe tarafından yapılmış. Bu kış bahçeleri farklı amaçlarla kullanılıyor.

13 METREKAREDE YEMEK BÖLÜMÜ DE VAR *

Salon ve mutfağa bağlantısı olan 13 metrekarelik kış bahçesinde bir yemek bölümü oluşturulmuş. Alanın zeminlerinde salon ile devamlılığı sağlamak adına lamine parke kullanılmış. Rehau Pen doğrama, lamine ısıcam kullanılarak mutfağa ekleme yapılmış.

YEMEK ALANI

Kış bahçesinin mutfak ile bağlantılı olması ev sahibine kolaylık sağlıyor. Böylece mutfağa gittiğinde misafirleriyle sohbeti bölünmüyor.

Kış bahçesi

KIŞ BAHÇESİ 26 METREKARE ALANDA OLUŞTURULDU *

Diğer kış bahçesi ise 26 metrekare kullanım alanlı ve bir oturma bölümünü içinde  bulunduruyor. Ev sahipleri, taşındıktan sonra oturma odasının kuzeye bakması ve yer döşemesinin koyu renk olması nedeniyle odanın ışığının yetersiz olduğunu düşünüp ikinci bir kış bahçesi yaptırmaya karar vermiş.

Ayrıca kışın bahçe keyfini yaşamak istemişler. Zemin 60×60 cm’lik karoyla kaplanmış. Burada da Rehau Pen doğrama, lamine ısıcam kullanılarak odaya bahçeden metrekare eklemesi yapılmış. Zeminde grebeton oluşturularak yerden ısı ve su yalıtımı yapılmış.

OTURMA ALANI

Ev sahibi bu alanda rahat ve keyifli bir oturma köşesi oluşturmuş. Geniş pencereleri keçe deri karışımı ip perdeler süslüyor.

BAHÇE DEKORASYONU ÖNERİLERİ

Daha fazla bahçe dekorasyonu önerisi, çiçek bakımları ve püf noktalar hakkında bilgi edinmek istiyorsanız “Bahçe” sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

https://www.evimdergisi.com.tr/ingiliz-bahcesi-nasil-yapilir/

EVDE DİFENBAHYA BAKIMI

Evde Difenbahya bakımı, sulaması ve püf noktaları için ilgili haberimize bakabilirsiniz:

DİFENBAHYA BAKIMI

HANGİ ÇİÇEK HANGİ ODAYA KONULMALI?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EKOLOJİK EV

Ekolojik ol, sağlıklı yaşa – Evde sağlıklı yaşam nasıl sağlanır?

Sevgiler Günü

Sevgililer Günü için videolu kendin yap tarifi – Notlarınızı Renklendirin!