Evin güzel kokması için 3 öneri

Son güncelleme:

Evin güzel kokması için Avustralyalı İnfluencer’dan üç farklı öneri var. Mama Mila olarak bilinen Chantel Mila, bu önerileri milyonlarca takipçisiyle paylaştı. Kahve telvesinden limona kadar bu pratik fikirle evinizin mis gibi kokmasını sağlayabilirsiniz.

KAHVE ÇEKİRDEKLERİ İLE EVİNİZ MİS GİBİ KOKSUN

İlk pratik önerinin sırrı kahve çekirdekleri… Tek ihtiyacınız olan bir mum, ısıya dayanıklı bir kase ve biraz kahve çekirdeği.

Isıya dayanıklı bir kaseye yarısından biraz az olacak şekilde kahve telvesi veya çekirdek koyun. Üzerine tealight mumu biraz bastırarak yerleştirin. Mumun sıcaklığı kahveyi ısıtacak ve tüm eviniz inanılmaz kokacak.

LİMON VE KARBONAT

Evin güzel kokması için 3 öneri

İkinci yöntem ise mutfak, banyo ve varsa çamaşır odası için…

Pas lekelerini gidermek, kiri yok etmek ve güzel kokmasını sağlamak için lavabonuzu limonlu karbonatla temizleyin. Dakikalar içinde lavabolarınız ya da temizlemek istediğiniz herhangi bir yer parlaklaşacak ve mis gibi kokacak.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Limon ile temizlik yapabileceğinizi biliyor muydunuz? İşte kullanım alanları

KARBONAT VE ESANSİYEL YAĞ

Evin güzel kokması için 3 öneri

1/2 bardak karbonatın içine 10 damla istediğiniz bir esans yağı koyun. Halıların üzerine serpin, bir saat bekletin ve halı kokularını gidermek için elektrikli süpürge ile çekin. 

Karbonat temizlikte sıklıkla kullanılıyor. Örneğin yatak temizliğinde nasıl kullanıldığını “Karbonat ile yatak temizliği: İlk günkü gibi taze koksun” yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Kokulu mum nasıl yapılır? Mumlar ile daha dingin bir atmosfer

Doğal temizlik malzemeleri ile pratik çözümler! İşte doğal tarifler

El yapımı oda kokusu nasıl yapılır? Kolay oda parfümü tarifleri