Evdeki negatif enerjiden kurtulmak için 6 yol

Evdeki negatif enerjiden kurtulmak için neler yapılabilir? Pek çok kişi zaman zaman, özellikle pazar günleri öğleden sonra kasvetli duygular yaşar. Ancak eviniz son zamanlarda sürekli bir negatiflik halindeymiş gibi hissettiriyorsa, ruh haliniz üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilecek tüm iç karartıcı enerjileri tamamen ortadan kaldırmanın zamanı gelmiş demektir. 

EVİNİZİ HAVALANDIRIN

Evdeki negatif enerjiden kurtulma

Negatif havayı evinizden atmanın ilk adımı: Büyüme koçu ve sağlık ve mutluluk uzmanı Silvia Christman, “Bütün pencereleri açın ve dışarıda hava çok soğuk olsa bile havanın içeri girmesine izin verecek bir hava akımı oluşturun” diyor. “Temiz hava her şeydir.” Hazır pencereleri açmışken, yastıklarınızı ve battaniyelerinizi de sallayın.

BİRAZ TÜTSÜ YAKIN

BİRAZ TÜTSÜ YAKIN

Evdeki negatif enerjiden kurtulmak için tütsü kullanabilirsiniz. Tütsüler uzun zamandır ruhsal sakinleştirici etkisi nedeniyle ve meditasyon uygulamalarına destek olarak kullanılıyor. Öyleyse neden evde denemiyorsunuz? Christman, enerjiyi pozitif hale getirmeye yardımcı olacağını söylüyor.

KIRILAN EŞYALARI ATIN YA DA ONARIN

Evdeki negatif enerjiden kurtulma

O sandalyeyi tamir etmeyi düşünüyor olsanız bile, evde tutmaya değmeyebilir. Feng shui ve bütünsel yaşam uzmanı ve Holistic Spaces’ın kurucusu Anjie Cho, “Kırık şeyler negatif enerjiyi evinize getiriyor” diyor.

EVİNİZE PORTAKALLI ESANSİYEL YAĞ KOKUSU YAYIN

EVİNİZE PORTAKALLI ESANSİYEL YAĞ KOKUSU YAYIN

Portakal kokusuyla ilgili size gülümsemeleri ve güneş ışığını hatırlatan şeyler varsa, yalnız değilsiniz. Cho, ‘Negatif enerjiyi temizlemekle kalmaz, aynı zamanda ruh halinizi de iyileştirir’ diyor. “Suya damlatabilir veya organik uçucu yağ spreyi kullanabilirsiniz.”

DAĞINIKLIKLARI TOPLAYIN

Evdeki negatif enerjiden kurtulma

Evet, çalışma masanızı temizledikten sonra kendinizi bu kadar iyi hissetmenizin bir nedeni var. Bir feng shui danışmanı olan Maureen Calamia, “Nesneler fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal olarak çok fazla enerji tutuyor” diyor. Dağınıklığın sizi de yorgun ve stresli hissettirdiğinden bahsetmiş miydik?

ADAÇAYI YAKIN

ADAÇAYI YAKIN

Evdeki negatif enerjiden kurtulmak için adaçayı yakabilirsiniz. Kötü enerjiyi ortadan kaldırmaya yönelik popüler bir Kızılderili tekniği, kuru adaçayı yapraklarını bilgece yakmak, ardından alevi söndürün. Calamia, ‘Evinizi temizlemek için kullanacağınız şey dumandır’ diyor. “Her zaman ön kapıdan başlarım ve saat yönünde ilerlerim.” Tüm evi taradıktan sonra, eviniz için niyetinizi her çatlağı dolduran duman gibi düşünün.

Feng Shui’ye göre en iyi iç mekan bitkileri: 10 farklı öneri

Feng Shui’ye göre yatak odası renkleri: 5 püf nokta

Feng Shui’ye göre mutlu ev formülleri

Feng Shui’ye göre evde düzen nasıl olmalı?