Evde dağınıklığı önlemenin 3 dekoratif yolu

Son güncelleme:

Karışık bir evde aradığınızı bulmak da, kendinizi huzurlu hissetmek de zor. Yaratıcı fikirlerle düzeninizi sağlayın.

Eski eşyaları ne yapacağımızı hepimiz düşünürüz. Eski bir kepenk/ kapıyı boyayın ve mutfakta gereçleri, banyoda havluları, balkonda bahçe ürünlerini asın gitsin.

PLASTİK ÇAMAŞIR SEPETİNİ DEĞERLENDİRİN

Sürekli kullandığınız iplik veya kurdeleler için kapaklı kutular yerine böyle bir sepeti organize edebilirsiniz. Nasıl mı? Yanları delikli bir çamaşır sepetinin iç uzunluğundan biraz uzun iki metal boruya aldığı kadar kurdele makaralarını dizin ve boruları deliklerden geçirerek sabitleyin. Yan deliklerdense kurdele uçlarını çıkartarak dağıtmadan çekebilirsiniz.

MUTFAK ALETLERİNİ DEKORATİF ŞEKİLDE ASIN

Mutfak gereçlerinize ulaşmak için sürekli çekmece açıp kapama durumundan rahatsız oluyorsanız ya da set arası askılığında asacak yer bulamıyorsanız desenli ve renkli kartonlardan koniler hazırlayın ve ister kurdele, isterseniz farklı dekoratif seçeneklerle asın.

KAĞIT HAVLULUK + SEPET İKİLİSİ

Pek çoğumuzun farklı hobileri var. İlgi alanınız dikiş ise ve kendinize özel bir hobi odanız yoksa, bunu organize edeceğiniz en doğru alan oturma odası. Kurdele, makara ve yünlerinizin etrafa dağılmaması için ferforje balkon saksılıkları veya gazetelikleri ihtiyacınıza göre duvara sabitleyin ve altına metal kağıt havluluklar asın. Eğlenceli ve yaratıcı değil mi?

EVDE DÜZENİ SAĞLAMAK İÇİN BİRKAÇ İYİ FİKİR

  • Ayakkabı dolabındaki dağınıklığı gidermek için önü pencereli kutulara yerleştirin.
  • Elektronik cihazların kordon ve kablolarını her zaman duvar kenarına gizleme şansınız olmayabilir. Bir kablo düzenleyici kullanarak dağınıklığı önleyebilirsiniz.
  • Mıknatıslı askı çubukları küçük el aletleri, mutfak gereçleri için oldukça pratik bir çözüm.
  • Küçük notlar, fatura ve alışveriş listeleri, yapılacaklar, vs… Tüm bunları ayrı yerde tutmak yerine, koridor gibi herkesin görebileceği bir yere asacağınız işlevsel mesaj panosunda saklayın.
  • Herkesin kemer, eşarp gibi favori bir eşyası var. Sayıları artıkça dolap veya çekmece içinde saklamak da zorlaşıyor. Kancalı askılıklar kullanarak dolap dışında, kolayca görebileceğiniz bir duvara asarak düzenli tutabilirsiniz.

Oturma odanızdaki karantina dağınıklığını yok edecek yaz dekorasyonları

Evinizde dağınıklığı gidermenin 5 yolu