ispanyol-stili-ev
ispanyol-stili-ev

Stiline göre karıştır: Eski eşyalardan ev stili oluştur

Son güncelleme:

Her ev, sahiplerinin hikayesini anlatır. Bu yüzden de en tarz sahibi evler, içinde bolca yaşanmışlık olan mekanlardır.

Eskiden kalan aile yadigarları, sandıktan çıkarılmış tekstiller, zaman içinde biriktirilen hatıra objeler… Ancak hepsini bir araya getirmek ve bir dekorasyon içinde enjekte etmek için biraz cesaret ve bolca ilham gerekiyor.

Eski objeleri, mobilya ve tekstilleri çağdaş bir anlayışla birleştirirken bir ya da iki stili karıştırmayı deneyebilirsiniz.

FAS İLE KARŞILAŞAN MEKSİKA

Fas’tan Meksika’ya etnik detayların tek çatı altında buluştuğu evin hakimi renkler. Büyük oyma ayaklı masa ve damask kumaşlı bank Fas’ın mistik dokularını çağrıştırırken, yastık, halı ve dini temalı tablolar, duvar panoları Meksika’nın izlerini taşıyor. Her iki stilinde canlı renkleriyle yakalanmış uyumu etnik desenlerle canlandırabilirsiniz.

ÇİFTLİK EVİNDE BOHO HAVASI

ÇİFTLİK EVİNDE BOHO HAVASI

1940’ların folk (halk) havasını taşıyan bu oturma odası tam bir bit pazarı cenneti. Fransız kır evi stilinden İngiliz tarzına, oradan da modernize edilmiş Ortaçağ’a kadar yolculuğa çıkıyoruz. Ortadaki ağaç kütüğü sehpa, toprak saksılar ve sırsız seramik objeler çiftlik evlerinin ham dokusunu taşırken, egzotik el örgüsü battaniye, tribal ve çiçekli örtüler ve peluş detaylarla boho stilini hissediyoruz. Mekanı eskitme lake bir konsol, vitrin ve sandalyelerle çeşitlendirebilirsiniz.

RETRONUN ZARİF VE ŞIK YÜZÜ

RETRONUN ZARİF VE ŞIK YÜZÜ

Eskiyle yeniyi buluşturmak farklı bir uygulama değil. Ama burada retronun ince ama maskülen formları zarif ve daha feminen bir stille buluşmuş. Rustik yemek masası etrafında toplanan yetmişlerin metal ayaklı sandalyelerine gümüş şamdanlar ve duvarda oymalı aynalar eşlik ediyor. Ucuz ve pahalı tamamlayıcılar stil karışımının anahtar parçaları. Etkiyi ihtişamlı bir avizeyle vurgulayın.

Fotoğraflar: Kathryn M. Ireland Textile&Design, CMC Design Studio, hookedonhouses.net, Home Arcdesign, theinteriorstylelist.com

Rustik stilin şifreleri – Rustik romantik tarz nedir?