ŞİRİNŞİRİN KIZGINKIZGIN AŞKAŞK LOLLOL

Odadaki eşyaları hiç böyle kullanmayı denediniz mi?

Eşyaları amacının dışında kullanıp yaratıcılığınızın sınırlarını biraz daha zorlayarak yaşam alanlarında sıra dışı, dekoratif ve işlevsel çözümler geliştirebilirsiniz.

KOMODİN NİYETİNE TABURE *

Karyolanın yanında komodin şart değil. Bir tabure de bir komodin rolü üstlenebilir. Bu hafif tasarımları yerinden oynatmak da kolay.

BANK YERİNE *

Yatağın ayak ucunda sadece puf kullanmanız şart değil. Alçak boylu şifoniyer, komodin ve ince sehpalar da pekala bu alanda fonksiyonel bir rol üstlenebilir.

MODERN BİR GÖRÜNÜM İÇİN BRÜT BETON *

Tavanınızda ultra modern bir görünüm için brüt beton etkisi uyandıran boyalar kullanabilirsiniz. Hatta alçıdan kolonlar yaparak bu görünümü daha da ön plana çıkarabilirsiniz.

YATAK BAŞINA SIRA DIŞI GÖRÜNTÜ *

Bir mala yardımıyla boya ya da kireci gelişigüzel duvara sürerek sıra dışı bir doku yaratabilirsiniz.

MANZARAYA KARŞI ÇALIŞMA, DİNLENME KÖŞESİ *

Pencere önüne ince bir dresuar koyarak burayı çalışma köşesi haline getirebilirsiniz. Manzaraya karşı çalışmak her zaman daha ilham verici olacaktır. Benzer bir biçimde rahat bir sedir ile burada bir dinlenme köşesi de oluşturabilirsiniz.

DERZ DOLGUSU *

Genellikle karolarla aynı renk yapılan derz dolguları tam zıttı renkte tercih edilirse zeminleri ortaya çıkarmanıza yardımcı olur.

HAFİFLETEN ETKİ *

Yatak odası dinlenme vurgusunun en yoğun olduğu yaşam alanıdır. Ne kadar hafif etki, o kadar iyi. Hasır, bambu gibi hafif malzemelere yer açın.

ABAJUR OLMASA DA OLUR *

Aksesuarlarla bir mekanı boğmak yerine, daha küçük ebatlı daha az yer kaplayan tamamlayıcılar tercih edebilirsiniz. Örneğin komodini hacmen tamamen kaplayan büyük bir abajur yerine duvara monte mini bir aplik kullanmak gibi.

Dekopasaj.

KÖŞELERE FARKLI BİR BAKIŞ AÇISI *

Bir duvar köşesi yalnızca bir köşe olmaktan çıkarak yepyeni bir işlev kazanabilir. Köşeli bir raf sistemi ile depolama alanı kazanabileceğiniz gibi burayı şık bir odak noktasına da dönüştürebilirsiniz.

KANEPE FARKI *

Bank görünümlü bir kanepe ile hafif ve az yer kaplayan formüller üretebilirsiniz. Dar yerler için alanı bloke etmeden pratik bir çözüm de olur. Benzer şekilde sedir görünümlü kanepeler, minimal ya da retro stil mobilyalar da bu etkiyi yaratabilir.

PERDE ŞART MI? *

Tül ve güneşlikler duvar alanından kaybetmenize sebep olabilir. Duvarı örtmeyen bir seçenek olduğu için jaluziler akıllıca bir alternatif. Hem tül, hem de güneşlik olarak kullanılabiliyorlar.

GALERİ ATMOSFERİ *

Duvarlarınızın da bir hikayesi olsun. Tek bir tablo asmak yerine birbirini tamamlayan konseptte bir grup tablo kullanmanız bir galeri atmosferi oluşturmanızı sağlar.

ALÇAK KONSOL *

Alçak bir konsol duvarı bloke etmeden bir depolama ünitesi görevi üstlenebilir. Üstelik bu üniteyi duvar ile aynı renkte tercih ederseniz neredeyse yokmuş gibi alanın ferah görünmesini sağlar.

SÜRPRİZLİ TASARIMLAR *

Desenler her yerde! Örneğin bir koltuğun arkasında çini desenli bir kumaş yaşam alanınızı ilgi çekici kılmanız için yeter de artar bile. Ancak unutmayın ki gereğinden fazla desen kullanımı karışık bir görünüm yaratır.

ORTA SEHPA GİDİYOR *

Trafik alanınız küçükse illaki ortada büyük bir orta sehpa kullanmanız şart değil. Bir yan sehpa da görevini başarıyla sürdürebilir.

Çarpıcı bir salon düzenlemesi için tasarımcı ipuçları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2021 renk trendleri neler olacak? İşte 2021 duvar renkleri

Nasıl yapılır? 8 kendin yap fikri ile evde düzen