Stil kardeşliği: Modern Country + Boho

Son güncelleme:

Boho ev stili ile modern country birleşimi ortaya mükemmel alanlar çıkarıyor. Bol beyaz nüanslı yalın ve doğal kır evi, çılgın renklerle bütünleşen desen zengini boho stil ile buluşunca ortaya, içinden hiç çıkmak istemeyeceğiniz keyifli alanlar çıkıyor.

BOHO STİLİNİN BOL RENGİ MODERN COUNTRY İLE BULUŞSUN

Dingin bir evin rahatlatıcı etkisini göz ardı edemeyiz. Ama bol renkli ve desenli boho stilinin enerjik etkisinin de mekanların ruhunu yükselttiği bir gerçek. Bu iki stilden vazgeçemeyenler için bir önerimiz var. Her ikisini de modern bir yorumla aynı potada eriterek evinizi farklılaştırın.

boho ev stili ile modern country birleşimi

BOHO VE MODERN COUNTRY STİLİ EVE NASIL UYGULANIR?

Malzeme desteği: Klasik bir kır evinin iki değişmez malzemesi açık meşe ve kırık beyaz lake. Her iki seçenek de boho stilinin karmaşık desenlerini dengelemek için mükemmel bir fon oluşturuyor. Ancak her birini ayrı kullanmak yerine iki malzemeyi dengeli biçimde ve yalın formlarla birlikte kullanarak mekanları dokusal açıdan destekleyebilirsiniz.

Daima doğallık: Stilin modernize yönüne vurgu yapmak için doğal dokulara yer verin. Jüt, hasır ya da sisal gibi organik malzemeden yoğun dokulu halılar yaşam alanlarına dengeli bir sıcaklık ve hacim kazandırır.

Çiçekliler, etnikler bir arada: Stili evin geneline yaymak bütünlük sağlar. Ama sadece tek bir odada uygulayacaksanız boho stili tekstillerle pekiştirin. Mesela kır evinin zarif çiçeklerini çizgililerle kullanın, stilize etnik motifleri çiçeklilerle kombinleyin. Kabarık ve hacimli yatak örtüleri, geniş yastıklar ile konforu artırın. Yastık, örtü uçlarında püskül detayları, ponponlar, depolama için sepetler kullanın. Renk tercihlerinde ise kır evinin pastel pembelerini bohonun koyu sarı, kırmızı ve yeşilleri ile buluşturun.

HAZIRLAYAN: PELİN ÖZKUL

Kuzeyin yeni ruhu: Boho + İskandinav