Küçüklü büyüklü fikirlerle sıra dışı mutfaklar

Mutfak için dekorasyon önerileri Evim Dergisi’nde… Küçük değişimler, büyük dönüşümleri başlatır.

MUTFAK İÇİN DEKORASYON

Kendi ellerinizle yenilediğiniz kahvaltı takımınız, eski kaşıklarla yaptığınız bir aplikle bile mutfağınıza o sıra dışı ve kişisel dokunuşu ekleyebilirsiniz. Yeter ki isteyin.

YENİLEBİLİR BİTKİLER

Mutfak için dekorasyon fikirlerinde ilk adım yenilebilir bitkiler… Burası sadece bir mutfak olmakla kalmasın. Aynı zamanda sizin küçük bahçeniz olsun. Yenilebilir bitkileri yemek yaparken elinizin altında tutun hem de mutfağa taze bir atmosfer kazandırın.

STENCIL İLE DAHA ÇARPICI

Çini son dönemde çok moda. Mutfağınıza sıra dışı renk ve desenler eklemek için çini stencil’lerini hem duvar ve zeminde kullanabilirsiniz.

Ikea.

SET ARASINI BOYAYIN

Seramikleri boyayarak tezgah arasına renk katabilirsiniz. Hybrid boyalar kuruduktan sonra kemikleştiğinden, bu alanda, su ve nemden etkilenmeden rahatlıkla kullanabilirsiniz.

RENGARENK MUTFAKLAR İÇİN

Sıra dışı desenler için transfer tekniğini kullanarak düz cam tabaklara desen yapabilirsiniz. Dilerseniz dış kısımlarını da boyayabilirsiniz.

ÇALIŞMA MASASI

Büyük mobilyaların yerine duvara entegre masa ve raf çözümleriyle küçük bir alanda bir hobi köşesi oluşturabilirsiniz. Hem mutfağınızı ferahlatabilir, hem de bu tarz yaratıcı bir köşe oluşturabilirsiniz. Poster ve fotoğraflar ile galeri atmosferi de katmak mümkün.

SADELEŞİN

Herkes olabildiğince dolap sayısını artırmaya çalışırken belki de siz tersini yapabilirsiniz! Mutfak eşyalarınızı sadeleştirerek mutfak dolaplarınızı azaltabilirsiniz. Böylelikle bir duvar alanını bomboş bırakarak mutfağınızı ferahlatabilirsiniz.

ÇIRPMA TELİNDEN MUMLUĞA

Çırpma tellerini birer mumluğa dönüştürmeye ne dersiniz? Yemek masanızın üzerinde çok şık duracaklarına eminiz.

HAZIRLAYAN: İLKE YILMAZ / Evim Dergisi / Temmuz 2019

MUTFAK İÇİN ETKİLİ DÖNÜŞÜM ÖNERİLERİ

Değişime çok açık olmayan mutfakları; pratik kendin yap fikirleri, küçük renk hileleri ve neşeli aksesuarlarla sil baştan yenilemek de mümkün. İlgili haberimiz:

MUTFAK İÇİN PRATİK DEKORASYON ÖNERİLERİ

Mutfak için dekorasyon

MUTFAKLA İLGİLİ 15 SORUN, 15 ÇÖZÜM

Mutfakla ilgili 15 sorun için 15 pratik çözüm önerisi sunuyoruz. İlgili haberimiz:

MUTFAK İÇİN ÇÖZÜM ÖNERİLERİ