Detaylarla zenginleşen bir ev

0

Gri ve beyaz ikilisine aksesuarlarda canlı renklerin eşlik ettiği bu keyifli apartman dairesinde, Seda ve Atılım Eroğlu çifti, oğulları Deniz ile birlikte yaşıyor.

Büyükçekmece’de bir apartman dairesine, üç kişilik Eroğlu ailesinin 110 metrekarelik yuvalarına konuk oluyoruz. Genç çift bu eve 2013 yılında taşınmış. Daire yeni olduğu için taşındıklarında fazla bir değişiklik yapmamışlar. Sonradan ufak tefek dokunuşlar eklemişler. Evin dekorasyonu dört yıla yakın bir sürede oturmuş. “Genel olarak karmaşadan beslendiğim doğru. Tam bir internet tutkunuyum, Pinterest uygulamasında yerli ve yabancı dekoratif bilgileri takip ediyorum” diyor ev sahibesi Seda Hanım.

Evin ana mobilyalarının seçimini Seda Hanım yapmış. İlerleyen zamanda ise fikirlerine önem verdiği arkadaşlarına danışmış. Dekorasyonda ağırlıklı olarak gri ve beyaz tonları tercih edilmiş. Seda Hanım bu tercihlerinin sebebini şöyle anlatıyor: “Beyazın her zaman huzur verdiği ve yanına eklenen her renk dekoratif parça ile farklı bir dünyaya bürünebildiğini düşündük. Onu gri ile tamamladık. Gri ise bana dinginlik veren bir renk. Her türlü renk ve desene de uyum sağlıyor.”

Salondaki ahşap objelerin bir çoğu Eminönü ya da internetten ham olarak alınmış ve ev sahibi tarafından boyanmış. Seda Hanım kırlent kullanmayı çok seviyor: “Renkli kırlentlere önem veriyorum ve genelde internetten alıyorum. Zıt renklerde olması bütüne yayıldığında gözümüze ve ruhumuza iyi geliyor, mobilyaları hareketlendiriyor.”

Evin minik oğlu Deniz’in odasında ise sakin renkler seçilmiş. Duvar boyası olarak mavi kullanılmış. Bu odada oturma ve oyun alanları oluşturulmuş.

SALONDA gri, siyah ve beyazın hakimiyeti görülüyor. Canlı reklerde aksesuarlar ise onlara eşlik ediyor. Kanepeler Aldora Mobilya’dan alınmış. Evinizdeki herhangi bir duvarda bu şekilde bir kolon varsa, onu farklı bir duvar kağıdı ile kaplayarak hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

MUTFAK ailenin en keyif aldığı mekan. Bu alanda evin genelindeki gri, beyaz renklere ahşabın sıcaklığı eklenmiş. Set arasında ise çini karolar kullanılmış.

“Bizi yansıtan, modası geçer diye düşünmeyip cesaret gerektiren detaylar kullanıyorum. Gri, siyah, beyaz üçlüsüne olan ilgim, aralara renkli objeler serpiştirerek devam ediyor. Hobi olarak yaptığım boyamalar, kendin yap projeleri ve zıtlıkların birlikteliği bana ilham kaynağı oldu.”

MUTFAK Açık raf sistemleri, üzerine küçük notlar düşülen kara tahtalar, yaşanmışlık hissi veren, hatıraları olan küçük parçalar mutfakta kendine yer bulmuş. Bu detaylar mutfağa girdiklerinde ailenin mutlu olmasını sağlıyormuş.

ÇOCUK ODASINDA Oyun alanı geniş tutularak, Deniz’e rahat hareket edebileceği ve keyifli vakit geçirebileceği bir alan tasarlanmış. Duvarlarda raf ve çerceve dışında fazla detay kullanılmamış.

DENİZ’İN ODASINDA bir oturma ve oyun alanı da oluşturulmuş. Mobilyalar Ikea’dan alınmış. Kolona yine duvar kağıdı uygulanmış.

 

 

HAZIRLAYAN GÜNSELI BÜYÜKSAĞIŞ FOTOĞRAFLAR FEVZI ONDU

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.