Davetler için atıştırmalık tarifler
Davetler için atıştırmalık tarifler

Davetler için atıştırmalıklar – Kolay atıştırmalık tarifler

Davetler için atıştırmalık tarifler arıyorsanız sizler için pratik tariflerimiz var. Pop-modern piknik masasının konseptini tamamlayan renkli tarifler ve yaratıcı fikirlerle masanızın cazibesini bir doz daha artırabilirsiniz.

Masanızın tonlarındaki renkli mumlar ikramlarınızı da şık bir biçimde tamamlar. Özellikle açık büfe masalarda bu tarz aksesuarlar kullanabilirsiniz.

Davetler için atıştırmalık tarifler
Marshmallow topları

ÇİKOLATALI MARSHMALLOW TOPLARI TARİFİ

Davetler için atıştırmalık tarifler arıyorsanız çikolatalı marshmallow topları hem masanızda şık bir görüntü oluşturacak, hem lezzeti ile beğeni toplayacak hem de yapımı oldukça kolay.

MALZEMELER

  • 1 paket marshmallow
  • 80 gr çikolata
  • Pasta süsü

ÇİKOLATALI MARSHMALLOW TOPLARI NASIL YAPILIR?

Her bir marshmallow’un içine bir adet çubuğu yerleştirin. Çikolatayı bir kasenin içerisinde eritin. Eğer yeterince akışkan olmazsa içerisine çok az tereyağı veya krema ekleyebilirsiniz.

Her bir marshmallow’u teker teker çikolatanın içerisine batırın, çikolatanın fazlasını akıttıktan sonra yayvan bir kaba koyduğunuz minik renkli şekerlere batırın.

Çikolata kuruyana dek marshmallow’ları önceden hazırladığınız ve içerisine çiçekçilerden temin edebileceğiniz oasis koyduğunuz bir vazo/saksının içerisine koyun.

Bir gün önceden de hazırlayabileceğiniz bu nefis tatlının tadını çıkarın!

Davetler için atıştırmalık tarifler

ZEYTİN EZMELİ RÜZGAR GÜLLERİ (16 ADET İÇİN)

MALZEMELER

  • 4 adet milföy
  • 16 çay kaşığı zeytin ezmesi

RÜZGAR GÜLLERİ YAPILIŞI

Milföylerin her birini 4’e bölün, toplam 16 adet minik kare elde edeceksiniz. Rüzgar gülü şekli vermek için her bir kareye köşeden merkeze doğru düz kesikler atın, ortasına zeytin ezmesi koyup bu kesiklerin her iki ucunu birleştirin.

Fırında 180 derecede pişirdikten sonra çubuklara takın.