çöp-kovası temizliği

Çöp kovası kokusu nasıl giderilir? İşte pratik çöp kovası temizliği

Çöp kovası kokusu nasıl giderilir? Çöp kovalarından yayılan kötü kokular herkesi rahatsız eder. Ne kadar temizlerseniz temizleyin, çöp kovasına sinen kötü kokuları yok etmek biraz zaman alabilir. Peki çöp kovası kokusunu gidermenin yolları nelerdir? Sizler için birkaç pratik önerimiz var.

KARBONAT İLE ÇÖP KOVASI KOKUSU NASIL GİDERİLİR?

İlk olarak karbonatlı çözümü anlatalım. Çöp kovanız temizleseniz bile kötü kokuyorsa, kokuların emilmesine yardımcı olmak için çöp kovasına biraz karbonat koyun. Tek yapmanız gereken, çöp tenekesinin alt kısmına bol miktarda karbonat serpmek.

İlginizi çekebilir: Karbonat ile temizlik nasıl yapılır? İşte karbonatla yapılabilecekler

KEDİ KUMU İLE KÖTÜ KOKULARI HAPSEDİN

Kedi kumu, nem ve kokuların odalara yayılmasını engeller. Çöp kovasındaki kötü kokuları gidermek için kedi kumunu çöp kovanızın dibine serpiştirin. Haftada bir değiştirerek çöp kovanızın temiz kokmasını sağlayabilirsiniz.

SİRKE İLE ÇÖP KOVASINI TEMİZLEYİN

2 su bardağı suya 1 çay bardağı elma ya da üzüm sirkesi ilave ederek çöp kovanızı yıkarsanız, mikroplar yok olacak ve kötü kokudan eser kalmayacaktır.

PAMUK TOPU KULLANIN

Bir pamuk topunu kokulu esansiyel yağa batırın ve çöplerinizin altına yerleştirin. İki haftada bir değiştirerek kötü kokuların yayılmasını önleyebilirsiniz. Limon kokulu esansiyel yağ en etkili çözümdür. İsterseniz çay ağacı yağı ve narenciye yağı da kullanabilirsiniz.

ÇAMAŞIR SUYU

Çöp kovanızdaki kirler uzun süre beklemiş ve leke bırakmış haldeyse ılık su ve çamaşır suyu ile çalkalayıp bir süre bekletin. Uzun süre çamaşır suyuna maruz kalmamaya ve alanı havalandırmaya dikkat edin.

Çöp kovası kokusu nasıl giderilir? sorusunun yanıtı bu şekilde. Aşağıdaki yazılarımız da ilginizi çekebilir…

Buzdolabındaki kötü kokuları gidermek için yapılabilecekler

Çay poşetlerini atmayın! 11 farklı şekilde kullanabilirsiniz

Ayakkabı ve çantalardan çıkan silika jeli atmayın! 18 farklı şekilde kullanabilirsiniz