banyo

Banyosunu yenilemek isteyenler için 15 dekorasyon önerisi

Banyosunu yenilemek isteyenler için birkaç dekorasyon önerimiz var. Siz de artık görüntüsünden sıkıldığınız ya da eskimiş olan banyolarınızı baştan yaratmak istiyorsanız, aşağıdaki 15 öneriyi incelemelisiniz.

“Hem zeminde, hem de duvarda sade seramiklerin ve aynı malzemenin tercih edildiği banyolar favorim.” diyen f2ms Grup mimarlarından Mimar Figen Erdağ Demircan, banyosunu yenilemek isteyenler için de birbirinden güzel dekoratif öneriler verdi.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Banyoda yetiştirebileceğiniz nemi seven 30 bitki

AHŞAP DOKULU SERAMİKLER

1. Son yıllarda aşina olduğumuz mermer ve beton efekti dokularına geçtiğimiz yıl ahşap dokulu seramikler de eklendi. Amaç, seramiği geri planda tutup banyo mobilyasını ve vitrifiyesini ön plana çıkarmak.

ÇİFT MUSLUK

2. Standart, bildiğimiz lavaboların dışında corian ve mermerden yapılan modern ve keskin hatlı büyük lavabolar artık çift muslukla aynı anda iki kişiye hizmet veriyor.

BATARYA RENKLERİ

3. Batarya gruplarında krom dışında sarı, bakır, siyah ve beyaz renkler de tercih ediliyor.

BANYO AYDINLATMALARI

4. Banyo aydınlatmaları da artık çok fonksiyonlu olarak tercih ediliyor. Kademeli ışıklar, özel ayna aydınlatmaları gibi…

5. Banyonun büyüklüğüne göre küçük bir puf ya da bir boy aynası koyabilirsiniz.

KOBALT MAVİSİ

6. Kobalt mavisi son yılların favorilerinden. Mavinin en çarpıcı denizi çağrıştıran tonları kobalt, turkuaz ya da indigoyu banyonuza taşıyabilirsiniz. İster fayanslarınızı değiştirin, isterseniz sadece havlu ve bornozlarda bu renkleri kullanın. Bu değişimi seveceğinizden eminiz.

BANYONUZ RENKLENSİN

7. Sadece mavinin tonları değil, parlak, pop tarzı renkler de moda. 1970’lerdeki yeşil tonlarını hatırlayın, ama bu renklerin biraz daha dramatikleştiğini, daha da parladığını ve daha da lüks göründüğünü hayal edin. İşte yeni banyonuz için küçük sırlar… Sadece lavabonuzu parlak bir yeşil ya da çingene pembesi ile değiştirmeye ne dersiniz?

DEVASA MOZAİKLER

8. Mozaikler artık daha büyük ebatlarda. Eğer banyonuzu kırdırıp yeniden yaptırıyorsanız devasa mozaik desenlere yer açmaya hazır olun.

9. Her banyo bir spa! Eğer yeterli alanınız varsa bir küvet ya da jakuzi, bir duşunuz varsa ekletebileceğiniz bir yağmur duşu ile kendinizi siz de spa’da gibi hissedebilirsiniz.

HASIR SEPETLER, BAMBU HAVLULAR…

10. Gri, bej tonları ağırlıkta olan bir banyonuz varsa doğal dokunuşlarla birden bire havasını değiştirebilirsiniz. Hasır sepetler, bambu havlular, organik sabunlar, yeşil yapraklı bitkiler büyük boy her banyoya yakışır.

11. Metalik renkler popülaritesini korumaya devam ediyor. Bu durum banyolar için de geçerli. Kromun her yerdeki saltanatının ardından bu kez altın rengin parıldamasına alışın. Altın rengi musluklar, duş başlıkları, aynalar, diş fırçalıkları, sabunluklar ile banyonuz hem 2018’e adapte olacak, hem de birdenbire çok zarif ve şık görünecek.

POSTER KULLANIN

12. En kolay değişiklik; posterler! Banyo temalı olsun ya da olmasın bir alanın havasını en çabuk şekilde değiştirmek için posterlerden faydalanabilirsiniz. İnternete girip istediğiniz tarzda birkaç poster alıp bunları altın renginde ya mavinin tonlarında çerçeveletip banyonuza asabilirsiniz.

ESKİTME DOLAPLAR

13. Elinizden geliyorsa banyo dolaplarınızı hobi marketlerde satılan eskitme boyalarıyla kobalt ya da turkuaz mavisine boyayarak değiştirebilirsiniz. Ayrıca yeni bir duş perdesi alarak banyonuza farklı bir hava katabilirsiniz.

BİTKİLER

14. Tabi ki bitki.. Yapay ya da gerçek olsun her ortamı olduğu gibi banyoları da bu yıl bol bol hareketlendiriyor, tazelik katıyor.

15. Gittikçe hızlanan çağa ayak uydurmak için banyolar da daha işlevsel hale geldi. Kolay temizlenebilir, gözü yormayan ve birden çok fonksiyonlu mobilyalar ön planda.

Sorunlu banyoları nasıl yenilemeli?

Şık banyo dekorasyonu için 4 ipucu – Havadar banyo fikirleri

Döşenmiş banyo modelleri ve 4 farklı banyo stili örneği