Ankara’da İskandinav esintileri taşıyan 4 katlı müstakil bir evdeyiz

Son güncelleme:

Ankara’da yaşayan Gök Ailesi, İskandinav esintiler taşıyan müstakil evlerinde, kendin yap projeler ile dolu yaşam alanları düzenlemiş.

Kullanışlı olmayan girintinin bulunduğu köşeye saklama çözümlü bir ahşap sedir yapılmış. Sedirin dışı seramik kaplanmış, eski koltukların minderlerinden de bu köşeye uygun minder ve yastıklar dikilmiş.

260 METREKARELİK 4 KATLI MÜSTAKİL EV

Ankara’daki 260 metrekarelik 4 katlı müstakil evin içindeki hemen hemen her şey el yapımı. Nurcan-Koralp Gök çifti 2015 yılında taşındıklarında natamam olan evi adeta yeni baştan inşa etmişler.

Seramiklerden merdivenlerin yapılmasına kadar her şeyle ilgilenmişler. Nurcan Hanım, “Düşük bütçe ile kendin yap projesi olarak uygulayabileceğimiz, genelde İskandinav tarzına yakın, kendi zevkimizle harmanladığımız bir dekorasyonu tercih ediyoruz” diyor.

EVDE GRİ RENK AĞIRLIKTA

Evde seramik ve parkede gri ve tonları tercih edilmiş. Bunun en büyük sebebi grinin geçiş rengi, bütünleştirici ve hemen her renge uyum sağlayan bir renk olduğunu düşünmeleri olmuş. Duvarlarda mavi ve grinin tonlarını kullanmakla beraber hollere canlılık katması açısından sarı gibi iddialı bir renge de yer verilmiş. Mobilya seçimlerinde ağırlıklı olarak beyaz ve gri tonları kullanılmış.

Salondaki 3’lü koltuklar ve perdeler Ikea’dan. Halı Angora Halı. Kalan diğer eşyalar ya aile büyüklerinden yadigar ya da çiftin evlenirken aldığı 16-17 senelik eşyalar. Sehpalar ve duvar rafları kendi üretimleri olan @altukadesign.

Evdeki hemen her şey onların imzasını taşıyor. Sedirden sehpaya, yataktan duvarlara uyguladıkları çizimlere kadar. Bunların birçoğunu da evlerinin alt katındaki atölyede gerçekleştirmişler. 

MUTFAK TASARIMI

Mutfakta beyaz mat dolap tercih edilmiş. Yerler ise yine gri desenli karo. Ev sahipleri sıfırdan bir ev yaptırdıkları için temel ihtiyaçları karşılayacak, sonradan üzerine ilaveler yapılabilecek bir mutfak tasarlanmış. Yemek masasının olduğu duvarı da bir kara tahtaya dönüştürmüşler.

Kaan’ın odası hayranı olduğu uzay ve Star Wars konseptinde düzenlenmiş. Çalışma masasının olduğu bölüm Nurcan Hanım tarafından laciverte boyanmış ve üzerine takım yıldızlar çizilmiş.

HAZIRLAYAN: GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ
FOTOĞRAFLAR: FEVZİ ONDU
Evim Dergisi 2018

Ankara’daki 90 m2 bu evde stilden önce rahatlık önemli

Ankara’da doğadan ilham alan ev: Mutluluk sebebi yeşil bitkiler

Ankara’da 3+1 dairedeyiz: Retroya göz kırpan yaşam alanları