Ankara’daki 90 m2 bu evde stilden önce rahatlık önemli

Son güncelleme:

Ankara’da eski bir apartman dairesinde, modern eşyalarla, rahatlık konsepti üzerine kurgulanmış bir evdeyiz.

Odadaki L kanepe Umut Bey’in bekar evinden kalma, Doğtaş Mobilya’dan alınmış. Mobilya ve duvarlarda ağırlıklı olarak gri renge yönelinmiş.

90 METREKARELİK 2+1 EV

Ankara Çankaya’da Nehir-Umut Altay çiftinin, 90 metrekarelik sıcacık yuvalarına konuk olduk. Ev, iki oda bir salondan oluşuyor. Genç çift 6 ay önce taşındıkları bu evde Lena ismindeki köpekleriyle birlikte yaşıyorlar. Eve taşınış maceralarını şöyle anlatıyor Nehir Hanım: “Öncelikle eşimin büyükbabasına ve iş yerine yakın olması bize cazip geldi. Bir diğer sebep ise benim evin şöminesine ve duvar dekorasyonuna hayran kalmamdı. Eski bir bina olduğu için yıllar öncesinden kalan duvar çıtaları ve alçılar eve ruh katıyordu bence.”

Genç çift evin dekorasyonunda, stilden çok rahatlığa önem vermişler: “Evimiz modern mobilyalarla dolu olsa da bize rahatlık sağladıktan sonra klasik bir koltuk takımı da alabilirdik. Ama genel olarak Nordic olarak adlandırılan stile daha yakınız.” Evin dekorasyonu ile Nehir Hanım ilgilenmiş ve eşiyle ortak bir kararlar almışlar: “Evimiz bizim ihtiyaçlarımızı karşılayacağı için eşimden başka kimsenin fikrini almam.”

Salonda duvarları griye boyamanın dışında başka bir değişiklik yapmamışlar. Ekoseli koltuk eskiden fuşya imiş. Kumaşı değiştirilmiş ve odada kullanılan renkler azaltılmış.

Oturma bölümündeki beyaz koltuk Ikea’dan alınmış, kırmızı komodin ise Mobiliyum imzalı.

Yemek alanındaki mobilyalar da beyaz. Yemek masası Rapsodi Mobilya’dan, halı ise Ikea’dan alınmış.

YATAK ODASI DEKORASYONU

Ev sahibi farklı markaların mobilyalarını uyum içinde bir araya getirmekten hoşlanıyor. Yatak odası takımı Doğtaş imzalı. Farklı markaların aksesuarları ile zenginleştirilmiş.

HAZIRLAYAN: GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ
FOTOĞRAFLAR: FEVZİ ONDU
Evim Dergisi 2018