ahşap-yüzey temizleyici doğal tarif

Evde hesaplı doğal ahşap yüzey temizleyici tarifi

Son güncelleme:

Evde hesaplı ve doğal ahşap temizleyici hazırlayarak, ahşap zeminlerinize biraz sevgi gösterin. Ahşap parke zeminler, her evde çarpıcı bir tasarım özelliğidir, bu nedenle, yıllarca kusursuz görünmelerini sağlamak istiyorsanız bakımını doğru yaptığınızdan emin olmalısınız. 

Sizler için, doğal bir limon kokulu parke zemin temizleyicisinin nasıl yapıldığını paylaşıyoruz…

Parke zeminler, piyasadaki en popüler zemin seçeneklerinden biridir ve bunun iyi bir nedeni vardır! Aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli ton ve stillerle, aradığınız stili evinize anında eklemenin kolay bir yoludur.

AHŞAP YÜZEYLER İLK GÜNKÜ GİBİ PARLAK VE YENİ KALSIN

Ne tür ahşap parke döşeme seçerseniz seçin, gerçek şu ki onları ilk günkü gibi temiz ve parlak tutmaya yardımcı olmak için biraz sevgi ve özen gerekir. Zamanla zeminlerinizi zımparalamayı ve yeniden cilalamayı düşünebilirsiniz, ancak bu arada, cilayı etkileyecek bir ürün kullanmadan onları temiz tutmanız gereklidir.

Doğal temizlik çözümleri, evinizi temiz ve düzenli tutmak için uygun çözümler olarak popülaritesini artırmaya devam ediyor. Özellikle limon ve sirke, temizlik söz konusu olduğunda güçlü bir kombinasyondur ve neyse ki bizim için bu noktada oldukça kolay ulaşılabilir noktadalar.

İşte doğal bir limon kokulu ahşap yüzey temizleyicisinin yapılmasının yolu…

DOĞAL AHŞAP YÜZEY TEMİZLEYİCİSİ İÇİN GEREKLİ MALZEMELER

  • 1/2 su bardağı beyaz sirke
  • 4 litre ılık su
  • 2 ila 3 damla limon esansiyel yağı

YAPILIŞI

Tüm malzemeleri bir kovada karıştırın. Paspası kovaya batırın ve nemli kalacak şekilde iyice sıkın. Zemine uygulayın ve tekrarlayın.

Not : Ölçüleri eklerken dikkatli olmalısınız. Önerilen sirke / su oranına bağlı kalmazsanız, sirkedeki asit zemin kaplamasını matlaştırabilir.

Sirke kiri ve kokuyu yok eder. Su, solüsyonu incelterek ahşaba zarar vermez. Limon esansiyel yağı, sirkenin ekşi kokusunu maskelemeye yardımcı olur.

Elma sirkesi nasıl yapılır? Doğal ev sirkesi tarifi

Banyo temizliği için pratik bilgiler! Klozet, duşakabin, zemin nasıl temizlenir?