Yılbaşı ağacı için farklı temalarda dört önerimiz var

Yılbaşı ağacı için farklı temalarda dört önerimiz var.

GELENEKSEL AĞAÇ

Geleneksel bir yılbaşı ağacı süslemesi için fidanlıklardan alacağınız gerçek bir ağaç ya da yapı marketlerden seçeceğiniz yapay bir ağacı tercih edebilirsiniz. Ancak unutmayın bu tür bir ağaç için geniş bir alana ihtiyacınız olacak. Geleneksel yılbaşı ağacında popüler kırmızı ve altın renklere yönelebilirsiniz. Evinize heyecan katacak bir renk paletini de seçebilirsiniz. Dramatik siyah-beyaz, çarpıcı mavi ve gümüş ya da son yıllarda trend olan deniz mavisi, pembe ve altın teması… Renk paletini sınırlandırırsanız daha uyumlu bir süsleme yapabilirsiniz.

Görünümü nasıl elde edersiniz? Dramatik bir etki için paleti iki veya üç renkle sınırlandırın. Renkleri tekrar ederek güçlü bir ifade yaratıp süslemenin farklı boyutlarının öne çıkmasını sağlayın. Renk temanızı her yıl değiştirirken, tamamen yeni bir süs seti satın almak çok akıllıca değil. Bunun yerine, elinizde bulunanları geri dönüştürüp yenilemeyi deneyin. Süslerinizi sprey boya ile boyamak gibi…

DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİR AĞAÇ

Biraz daha çevre dostu olmak istiyorsanız bu ağaç stili tam size göre! Hatta kurumuş ağaç dallarını boyayarak kullanabilirsiniz. Natürel tonları kullanarak daha az renkli ve doğal bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Görünümü nasıl elde edersiniz? Bu görünüm için süslemelerin çoğu el yapımı olmalı. Biraz dikiş bilgisiyle kumaş, kağıt, ip ve düğmelerle çarpıcı süsler yapabilirsiniz. Eğer bu görünüme renk katmak istiyorsanız daha yumuşak tonları tercih edin. Burada yaratıcı olmanın tadını çıkarın ve çocuklarınızı da yapım işine dahil edin. Belki mükemmel olmayacak ama kendine has ve eşsiz olacaklar, unutmayın!

TASARRUFLU AĞAÇ

Eğer eviniz küçükse bir ağaç için yer ayırmak her zaman mümkün olmayabilir. Böyle durumlarda duvarınızı kullanabilirsiniz. Bu sayede hem etkili hem de basit bir ağaca sahip olabilirsiniz. Bu yaratıcı ağacı istediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz.

Görünümü nasıl elde edersiniz? Bu ağacı yaparken objeler ve fotoğraflar size yardımcı olabilir. Dergilerden keseceğiniz imajlar, kartpostallar ve aile fotoğrafları bunların hepsini duvara yapıştırarak harika bir ağaca sahip olabilirsiniz.

YENİLEBİLİR AĞAÇ

Bu ağacı kendi pişirdiğiniz kurabiyeler, lolipoplar ve şeker külahları ile süsleyeceksiniz çok renkli ve keyifli bir ağaca sahip olacağınızdan eminiz. Aralara hazır süsler de koyabilirsiniz. Görünümü nasıl elde edersiniz? Eğer kurabiyeleri seviyorsanız değişik kalıplarla kesilmiş kurabiyelerle harika bir ağaca sahip olabilirsiniz. Kurabiyelerin üzerini şeker hamuru ile süsleyin. Fakat kurabiyeleri yaparken onları asmak için kullanacağınız bir delik açmayı unutmayın. Eğlenceli bir başka fikir de renkli külahların içini şekerle doldurarak ağacınızı onlarla süslemek. El yapımı kurabiye ve şekerlerinizi hatta hediyelerinizi minik kutulara koyup onları da ağacınıza asabilirsiniz.

Evimiz için 2022 kararları