Yatak odasında çiçek festivali: Çiçekli dekorasyon

Kimi baharı anımsatıyor kimi narenciye, deniz ya da orman kokularını çağrıştırıyor… Bu nevresimler sizi çiçek tarlasındaymış gibi hissedeceğiniz bir festivale davet ediyor.

Tropic pamuk saten takım, Sarev.

ÇILGIN EGZOTİKLER

Sıcak ülkelerin renkli ve karmaşık ama bir o kadar da neşeli çiçeklerini yatak odanıza taşırken..:

  • Odadaki renk paletine dikkat edin. Beyaz ağırlıklı bir odanız varsa istediğiniz gibi parlak pembe, yeşil, hatta mor renklere gidebilirsiniz. Ama koyu bej, kahve ve masif ahşap tonları hakimse, toprak tonlarının, orman yeşillerinin ağırlıkta olduğu daha doğal bir renk paleti tercih edin.
  • Dekorasyonunuz kır evi stilindeyse çiçekleriniz daha küçük boyutta ve tek rengin tonlarında olsun. Modern stiller için stilize desenler uyumlu durur.
  • Eklektik stillerle daha uyumlu olan egzotik motifleri Kuzey Afrika’nın daha etnik işlemeli tekstilleriyle buluşturarak sıcak ve samimi bir atmosfer yaratbilirsiniz.
Divine battaniyeli takım, Karaca Home.

EN POPÜLER ÇİÇEKLER

  • Egzotik çiçekler tarzınızı yansıtmıyorsa sakura, ortanca, papatya, gündöndü ve krizantem gibi popüler çiçek desenlerinden size uygun birini seçebilirsiniz. Mesela lavanta ve ortancalar kır evi stiline, krizantem veya gerbera pop modernlere ve bahar dalları dingin zen stiline çok uygun.
  • Magenta ve mavi tonları zengin bir doku kazandırırken, pembe ve yeşiller daha dingin bir etki bırakır.
  • Bol çiçekli bir yatak odası dekorasyonu için işe önce duvar rengini veya duvar kağıdını belirleyerek başlayın. Daha sonra perdeleri ve en son ekleyeceğiniz aksesuarlara karar verin.
Yüzde 100 pamuklu set, H&M Home.

HAZIRLAYAN: PELİN ÖZKUL
Evim Dergisi 2019

Yatak odasını nasıl planlamalı? Dekorasyon önerileri

Yatak odasına baza mı, yoksa karyola mı almalıyım? Artılar – eksiler