Yatak odasında bu renklerden uzak durun: Uyku alanında kullanılmaması gereken 7 renk

Tasarımcılar ve boya uzmanları bir yatak odasında hangi renklerden kaçınılması gerektiğini açıkladı ve tavsiyeler verdi.

Örneğin, uykuyu ve rahatlamayı önlediği veya bir yatak odasını soğuk hissettirdiği bilinen renkler nelerdir? Hangi tonlar sabah enerjinizi tüketir veya odadaki tüm doğal ışığı emer?

Hepimiz yumuşak ve yumuşak nötr tonlara mı bağlı kalmalıyız? Eflatun, pembe veya canlı yeşil ile daha cesur dokunuşlar yapılmalı mı? En iyi yatak odası renklerini seçerken dikkat edilmesi gereken kurallar nelerdir?

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Feng Shui’ye göre yatak odası renkleri: 5 püf nokta

YATAK ODASINDA UZAK DURULMASI GEREKEN RENKLER

Uzmanlar, her odada olduğu gibi, bir renk seçerken odanın hangi yöne baktığını dikkatli bir şekilde düşünmeniz gerektiğini söylüyor. Bu, alanın aldığı ışığın miktarını ve türünü anlamanıza yardımcı olur ve daha sonra buna uyan tonları seçebilirsiniz. Yani, az ışık alan bir odanız varsa, soğuk tonlardan kaçının ya da sıcak ve hafif bir şey tercih edin.

Yatak odaları çok kişisel bir alandır, ‘yanlış’ renkler yoktur, ancak alanın hissettirmesini istediğiniz enerjiye uymayan renkler olacaktır.

KIRMIZI

Kırmızı, doğası gereği canlandırıcı, cüretkar, cesur ve tüm bu nedenlerden dolayı onu sevsek de, gerçekten bir yatak odasına uygun bir renk değil. Bir yatak odasında kaçınılması gereken renkler genellikle sakinlik hissi vermeyen renklerdir.