yatak-odası pahalı göstermek

Yatak odanızı lüks gösterecek 10 püf nokta

Son güncelleme:

Bir dekorasyon dergisinin parlak sayfalarına aitmiş gibi görünen veya Pinterest’in her yerinde dekorasyon panolarına sabitlenmiş bir yatak odasına sahip olmayı kim istemez ki? Ancak çoğu insanın bütçeleri, hayalleriyle işbirliği yapmayı reddediyor. Bu kategoriye giriyorsanız, her zaman istediğiniz yatak odasını veya en azından yakın bir yaklaşımı oluşturmaktan vazgeçmeyin. 

Odanıza sadece lüks görünen bir stil dokunuşu mümkün. Hayattaki diğer pek çok şeyde olduğu gibi, her şey ayrıntılarda gizli. Yatak odanıza lüks bir hava katmanın 10 yolu var, bunlardan herhangi biri bütçenizi zorlamayacak (veya size bir öğleden sonrasından daha fazla zaman kaybettirmeyecek.)

KARMAŞADAN KURTULUN

Tamam, bu ipucu bir aksesuar veya nesne değil, ancak harika görünen bir oda istiyorsanız atmanız gereken en önemli adımdır. Pinterest’te karmakarışık muhteşem yatak odaları görmüyorsunuz, değil mi? Kirli veya dağınık bir oda, mobilyalarınız için ne kadar harcarsanız harcayın, asla lüks, hatta çekici görünmez. Öyleyse dağınıklığı temizleyin. Lüks görünümlü bir alan tam da buna sahiptir. Gerekli olmayan, sevmediğiniz veya muhteşem olmayan her şeyden kurtulun.

Zeminlerinize özellikle dikkat edin. Lüks odalar, kullanılmayan egzersiz ekipmanları, okunmamış kitap yığınları veya katlanmış giysiler için depolama alanları değildir.

BİR ORGANİZER DENEYİN

Ladin / Candace Madonna

Yatak odanıza özel hava katmanın en kolay yollarından biri şifonyerinizin üstüne veya komodininize güzel bir organizer ya da tepsi eklemektir. Aslında pahalı olmak zorunda değil. Güzel bir tepsi bulun, ona bir kat boya altın veya gümüş metalik sprey boya sıkın ve bunun birinci sınıf bir mağazadan gelmediğini yalnızca siz bilin.

Tepsinizi, mücevher, parfüm şişeleri veya küçük koleksiyon parçaları gibi başka şekilde dağılmış olan eşyaları şifonyerinizin üzerinde tutmak için kullanın. Anında yatak odanız biraz daha şık görünür.

YEŞİLİ KULLANIN

Ladin / Candace Madonna (Salon Sarmaşığı)

Bitkilerin bir veya iki dokunuşu lüks yatak odasında olmazsa olmazdır. Canlı bitkiler ve kesme çiçekler kullanabilirsiniz. En güzel vazonuzu çıkarın ve komodininiz için kokulu bir buket kesme çiçekle doldurun. Yemyeşil bir bitkiyi seramik veya metal bir kaba yerleştirebilirsiniz (eğrelti otunu deneyin.) Sarmaşık veya dracaena gibi kolay ev bitkilerini öldüremezsiniz . Bitkiyi şifoniyerinize yerleştirin. Sadece yatak odanızın görünümünü iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda havayı temizlemeye de yardımcı olur. Ne kazan / kazan.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Evin havasını en iyi temizleyen iç mekan bitkileri

Bakımı kolay bitkiler: Her koşulda dayanıklı 8 ev bitkisi

ARMATÜR KULLANIN

Lüks görünen bir yatak odası mı istiyorsunuz? Ucuz tavan armatürünü atın ve yerine şık bir sarkıt lamba yerleştirin. Küçük avize, sarkıt veya tambur gölgeli armatür – aydınlatma seçimi sizin.

Işığın yatak odanızın geri kalanına ölçeklendiğinden ve diğer mobilyalarınızı tamamladığından emin olun.

GÜZEL BİR ÖRTÜ SEÇİN

Kalın, lüks bir örtü, yatağınıza anında stil katar. Tüylü yün, kadife, ipek, kadife ve hatta suni kürkten yapılmış bir battaniye seçin. Desen kullanmayın; tek renk, hayvan baskısı veya ince bir tasarım olabilir. Artık yatak odanız güzel görünüyor ve ayak parmaklarınız geceleri daha sıcak.

PERVAZ KULLANIN

Ladin / Candace Madonna

Sıradan bir odanın bile pervazların eklenmesiyle lüks bir hava alması şaşırtıcı. Bunların hazırları satılıyor. Kendin Yap deneyiminizin seviyesine bağlı olarak, kesilmesi, boyanması ve yerine çakılması gereken gerçek kalıplar alabilirsiniz.

ÖZEL BİR ETKİ EKLE

“Evet, bu oda özel birine ait” diyen bir açıklama parçasıyla yatak odanıza hava katın. Bu, yatak başlığınızın üzerindeki büyük bir sanat eseri olabilir, şifonyerinizde güzel bir koleksiyon parçası olabilir ya da yatağınızda antika bir yorgan veya uzanmak için stil almayan bir alan halısı olabilir.

Neyi seçerseniz seçin, kişisel zevkinizi ve tarzınızı yansıttığından, odaya girer girmez görülebilecek kadar büyük olduğundan ve gerçekten harika bir şey olduğundan emin olun. Yine, bir paket harcamanıza gerek yok – bir pazarlık için en sevdiğiniz mağazaları araştırın veya sanat eserini kendiniz yaratın.

PERDELERİ YUKARI KALDIRIN

Küçük pencereli yatak odaları nadiren lüks görünür. Durumunuz buysa, perdeleri yukarı kaldırarak biraz daha fazla yer gösterin. Perde çubuğu tavan hattının sadece bir veya iki inç altına monte edildiğinde ve perdeler yere sarktığında, tüm oda birdenbire daha büyük görünmekle kalmıyor, aynı zamanda daha zarif görünüyor.

ABAJURLARI SEVİYELENDİRİN

Ladin / Candace Madonna

Sade, sıkıcı abajurlar lüks görünmüyor. Eski, soluk, lekeli veya yıpranmış abajurlar gerçekten lüks görünmüyor. Uygun fiyatlarla yepyeni, çekici ve ilginç abajurlar bulmak çok kolay, öyleyse neden başucu lambanızı yenilemiyorsunuz? Küçük bir lüks dokunuşu için, zengin tonlu, hoş desenli veya metalik vurgulu bir abajur arayın. Yine de klasik görünümü koruyun – sahte çiçekler, ponponlar veya dekupajlarla çevrelenmiş abajurlar lüks yatak odasına ait değiller.

MOBİLYALARI DEĞİŞTİRİN

Yatak odanızın mobilyalarınız altın çağını on yıl (veya daha fazla) geçmişse veya özellikle lüks görünmüyorsa, iki seçeneğiniz vardır: yeni mobilya satın alın (pahalı seçenek) veya sahip olduklarınızı güncelleyin (pahalı olmayan seçenek). Ve aslında çok fazla para harcamadan mobilyalarınıza “lüks” bir dokunuş eklemenin en kolay yollarından biri, yeni bir kaplamadır. 

Eski, çirkin veya sade çekmece kulplarını ve düğmelerini çağdaş, zarif tasarımlarla değiştirin. Cam veya metal donanım arayın. Yerine vidalayın ve işte! Mobilyalarınız yeni bir makyaj yaptı, yatak odanız biraz daha zengin bir görünüme kavuştu ve cüzdanınız hiç zedelenmedi.

Uzmanlara göre 2021’de yatak odası trendleri bunlar olacak