2021’de dekorasyonun başrolünde desen var

Son güncelleme:

2021 desenleri nelerdir? Bu sezonun en göz alıcı efektleri desenler. Yaşam alanlarınıza yeni bir soluk getirmek için bu güçlü, vurgulu ve bol renkli seçeneklerden ilham alın.

Yılın dekorasyon trendlerinde evleri yeni bir desen dalgası sarıyor. Pek çoğumuzun ilham almak için takip ettiği tasarımcıların favorileri arasında birkaç tanesi var ki 2021’in başrolüne oynuyor. Evinizde değişiklik yaparken küçük ama etkili sonuçlar veren bu desenlerden ilham alabilirsiniz.+

İşte 2021 desenleri…

YENİ DENGE: MİNİMAL/MAKSİMAL

2021 desenleri
Elitis duvar kağıdı, Lot.

Bu dönem minimalistlerin aksine bolca renk katmanını buluşturan ve risk almayı seven maksimalist bir dönem başlıyor. Çizgililerden zebra desenlerine kadar uzanan geniş bir ilham şeridinde ilerleyen maksimalist desenlerin kilit noktası denge, yani hangi desenin ne yoğunlukta kullanılacağı. Kısaca 2021 dekorasyonda desenleri ile iz bırakacak.

ETNİK GEOMETRİ

Jamila ranforce nevresim: 275 TL., Cottonbox

Maksimalist desen akımının en işlevsel tarafı küçük hamleler ile evde büyük bir değişim hissetmek. İster bir duvarınızı ya da küçük bir nişi kağıt ile kaplayın, isterseniz perdeleri değiştirin ya da sadece dekoratif yastıklar ekleyin, bunlar maksimalist etki için yeterli olur. Bu eğilimin en çarpıcı karışımı etnik, boho ve geometri harmanları. El yapımı tasarımları Doğu’dan ilham alan etnik motifler ve zarif geometrik desenlerle ile buluşturun.

MİSTİK EKLEKTİK

2021 desenleri
decombo.com

Bol renkli, eksantrik desenler günlük yaşamın monoton akışından sıkılanlar için dinamik mekanlara imza atıyor. Sanatçıların ve tasarımcıların coşkulu hayal güçlerinden mistik toprakların ve vahşi ormanların derinlikli manzaralarına, eskinin motiflerinin yeniden yorumlanmasına kadar geniş bir yelpaze sunan desenlerden seçim yapmak oldukça zor. 2021’de yaza doğru maksimalist akıma ek olarak Hawaii’nin rahat ve parlak yaşam tarzını yansıtan tropikal detaylar da ekleniyor. Sıcak sahil ikliminden ilham alan bu desenler evleri davetkar bir yer haline getiriyor. Klasik çiçeklilere çağdaş bir hava kazandıran dijital baskılı tropik yapraklar ve yeşil bitki motifleri kullanabilirsiniz. Hawaii’yi anımsatan renk paletini de ihmal etmeyin.

NEO ROMANTİKLER

susi-bellamy.com

Eski olan her şey yeniden moda olur. İşte 2021’in bir diğer öne çıkan desen akımı: Eskinin pazen ve basma 103 desenleri, çiçeklileri ve hatta toile de jouy motifleri. Bu düşünceden yola çıkan tasarımcılar yeniyi yine eskilerde bulmuşa benziyor. Büyükannelerimizin koltuklarında görmeye alıştığımız bu ikonik desenler oldukça büyük bir kültürel öneme de sahip.

2021 desenleri
Sanderson, Dreams Wallpaper& Fabric.

Yatak odası dekorasyonu 2021 eğilimleri ne diyor?