Uçak için el valizi nasıl hazırlanır? Uçuş görevlileri önerilerini anlatıyor

Uçak yolculukları için el valizi nasıl hazırlanır? Business Insider bu soruyu pilotlar, uçuş görevlileri ve sık seyahat edenlere sordu. Bazı öneriler şöyle:

Delta Air Lines uçuş görevlisi Tifsit Teferra, el bagajının stratejik bir konu olduğunu söylüyor. Önerileri şöyle: Kış aylarında seyahat ediyorsanız ve ceket gibi hacimli eşyalar götürmeyi planlıyorsanız, bunları bavulun alt kısmında üst üste yerleştirin. Üstte tişört gibi daha hafif eşyaları olsun. Kaban ve bot gibi en hacimli eşyalar üzerinizde olsun. Kirlileri temizlerden ayırmak için ayrı bir torbanız olsun. Bavul hazırlarken önce götürmek istediklerinizi ayırın, sonra gerçekten ihtiyacınız olup olmadığını düşünün ve sadece ihtiyacınız olanları götürün.

1-2-3-4-5-6 Kuralına Uyun

Daniel Green, dünyayı 40 defadan fazla turlamış, sık uçan bir yolcu. Daniel Green, 1-2-3-4-5-6 kuralına uyduğunu söylüyor: “Bir şapka, iki çift ayakkabı, üç alt , dört üst, beş çift çorap ve altı çift iç çamaşırı.” Bu yöntem kısa bir yolculuk için iyi olsa da bir veya iki haftalık kısa bir tatil için de işe yarayabilir.

Bir Pilotun Önerisi

15 yıllık deneyime sahip bir havayolu pilotu olan Duke Armitage, seyahat ederken hatırlamanız gereken 1 numaralı şeyin harika bir çift gürültü önleyici kulaklık olduğunu söyledi.

Kendi Su Şişenizi Getirin

Eski bir Delta uçuş görevlisi olan Sarah Guerra boş bir taşınabilir su şişesi almanızı da öneriyor.

BAVUL HAZIRLARKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Seyahat için bavul hazırlama konusunda New York Times’ın da bazı öneriler var:

  1. Bavulunuz ne kadar büyükse, içine o kadar çok şey koyacaksınız. Çok fazla şey getirmekten kaçınmanın en basit yolu çok uzun olmayan (22 inç); sert kenarlı ve sürükleyerek de götürübileceğiniz bir bavul almak.
  2. Bir haftalık seyahat için 5, 4, 3, 2, 1 kuralını kullanın: Kendinizi en fazla beş çorap ve iç çamaşırı seti, dört üst ile sınırlayın. Üç alt, iki çift ayakkabı ve bir şapka. Liste ihtiyaçlarınıza göre ayarlanmalı. İhtiyacınız olursa bir mayo veya bir takım elbise ceketi ya da elbise ekleyin.
  3. Bavula koymak istediğiniz şeyleri iki kez düşünün. “Ya İhtiyacım olursa” kategorisi genellikle en fazla ağırlığı yapan eşyaları oluşturur.
  4. Tetris formülünü deneyin. Her şeyi tek bir çantaya sığdırmanın en iyi yolu alanın her santimini doldurmaktır. Örneğin, ayakkabılar çorapla doldurulabilir. Ardından, giysilerinizi kirden korumak için plastik bir alışveriş çantasında ayakkabılarınızı bavulunuzun dibine yerleştirin. Bavulunuzdaki her şeyi tam olarak nasıl düzenleyeceğiniz kişisel tercih meselesidir. Bazı popüler stratejiler ise şöyle:

Giysileri yuvarlayın. Bu, alanı en üst düzeye çıkarmaya ve kırışıklıkları en aza indirmeye yardımcı olur. ‘Packing cube’ adı verilen küçük bavul gözleri kullanın. Bu küçük ürünler kıyafetlerinizi kompakt ve düzenli tutmanıza yardımcı olur. Dikkatlice her giyim eşyasını merkezi bir çekirdeğin etrafına sarın, merkezde iç çamaşırı ve tişörtler ve dış katman olarak blazer ve elbiseler gibi büyük özel ürünler yer alabilir.

5- Banyo malzemelerinizi paketinden çıkarmayın. Bunun için seyahatlerde kullanmak üzere ayrı bir kozmetik ya da banyo kitiniz olsun. Bir dizi banyo ürününü önceden paketlenmiş tutmak, kalkış sabahı kullanabileceğiniz bir diş fırçası veya kontakt lens kutusunu unutmamanızı da sağlar. İhtiyacınız olanı düzene sokmak için fondöten, nemlendirici ve güneş kremini birleştiren ürünler gibi hepsi bir arada seçeneklerini göz önünde bulundurun. Sızıntıyı önlemek için plastik torbayı ikiye katlayın.

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Araba ile seyahat ederken yanınıza alabileceğiniz aromaterapik yağlar