Şubat ayında evde yapılacaklar listesi! İşte 3 önemli madde

Şubat ayında evde yapılacaklar nelerdir? Şimdiden bahara hazırlanmakta fayda var diyerek bu ayı hazırlık ayı ilan ediyoruz!

BAHARA HAZIRLANMAYA BAŞLAYIN

Şubat ayı görünürde en kısa ay ancak havanın yağışlı, gecelerin uzun ve karanlık olduğunu unutmamak gerekiyor. Bu da kendinizi kötü hissetmenize neden olabilir. Bu ruh halinden kurtulmak için kışın karanlık renklerini yaşam alanlarınızdan yok ederek, içeriye biraz renk ve güneş getirmeyi planlamaya erkenden başlayın.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Balkon ve bahçe dekorasyonunda yaz hazırlığı

ODANIZI DEĞİŞTİRMEYİ PLANLAYIN

Hangi işlerin üstesinden gelmeniz gerektiğini planlayarak ilkbaharda yapacağınız Kendin Yap projelerini düşünmeye başlayın. Bütçenizi hesaplayın, yeni fikirler için dergileri inceleyin, internette dolaşın. Boya, duvar kağıdı, tekstil ve zemin için alternatifler düşünün. Daha az para harcamak için neler yapabileceğinizi de hesaba katın.

YEŞİLLİKLER İÇİNDE OLUN

Yapraklı bitkiler sadece güzel görünmekle kalmazlar, aynı zamanda oksijen seviyelerini de artırırlar. Her oda türü için; aydınlık ve güneşli, gölgeli, nemli veya kuru, bir bitki çeşidi bulabilirsiniz. Eğer bakımı konusunda zorlanacağınızı düşünüyorsanız minimum bakım ile uzun süre yeşil kalabilecek bitki çeşitleri olduğunu da hatırlatmamızda fayda var. Örneğin bu yazımızdan bakımı kolay bitkilere ulaşabilirsiniz: Bakımı kolay bitkiler: Her koşulda dayanıklı 8 ev bitkisi

BAHÇE” sayfamızdan da çiçek bakımları ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Şubat ayında yapılacaklar listesinde bahçe konusu da var. Bahçede yapılacaklar listesine de aşağıdaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Şubat ayında bahçede yapılacaklar: Dikim, budama, yer değiştirme

Bitkilerin kış bakımı: Havalar soğuduğunda dikkat!

Sağlıklı çimler için adım adım çim dikme ve püf noktalar

Bahar temizliği nasıl yapılır?