Sofistike eklektik stilin şifreleri

Son güncelleme:

Modern malzeme ve formlarla buluşan etnik desen ve formlar yaşam alanlarını küçük bir köye dönüştürüyor. Bu stil dünyanın en ücra köşelerine ait birbirinden özel obje, desen ve mobilyayı evlerimizde bir araya getiriyor.

EKLEKTİK STİLİN ŞİFRELERİ

  • Eklektik stilde genellikle pek çok renk yer alır. Hatta karma bir kombinasyon içerdiği için genellikle çok renkli mekanlar karşımıza çıkabiliyor. Ancak eklektik stilde karşımıza en çok çıkan renk herhalde gold! Hem tekstillerde hem de duvar kağıdı ya da mobilyalarda gold rengi yoğunlukta görebiliriz. Pirinç, bakır tonları da bu renge eşlik eder.
  • Eklektik stile daha feminen bir kimlik kazandırmak isterseniz pembe ile birlikte kullanabilirsiniz. Pembe tonlar tropik iklime özgü etnik desen ve malzemelerle buluşarak çarpıcı bir görünüm oluşturabilir.
  • Bu kombinasyonu ekonomik olarak elde etmek için ikinci el eşya pazarlarına uğrayabilirsiniz.
  • Mobilyaların cilalarını ve döşeme kısımlarını değiştirerek hızlı etki elde edebilirsiniz. Bu stil aslında pek çok stilin bir karması gibi de düşünebilirsiniz. Bu sebeple boyayarak, desen ekleyerek kendiniz de kolaylıkla yapabilirsiniz.
  • Desen ve formlar eklektik stilde anahtar kelimeler. Bu sebeple desen-renk kombinasyonunu doğru bir şekilde yaptığınızdan emin olun. Stilin en olmazsa olmazı ise altıgenler, geometrikler ve köşeli formlara sahip desenler.

Siyah beyaz bir kilimi evde nasıl kullanabilirsiniz?

Pembe ve eklektik