pembe-ve-eklektik
pembe-ve-eklektik

Pembe ve eklektik

Birisi iddialı, feminen bir enerji taşıyor, ötekisi sofistike bir karakter yaratma konusunda rakip tanımıyor. Dekorasyonun cazibesi yüksek ikililerinden onlar.

Eklektik stilde pek çok renk yer alıyor. Hatta karma bir kombinasyon içerdiği için genellikle çok renkli mekanlar karşımıza çıkabiliyor. Bu stilde karşımıza en çok çıkan renk ikilisi ise pembe ve gold.

Hem tekstillerde hem de duvar kağıdı ya da mobilyalarda bu renklere yoğunluklu olarak rastlamak mümkün. Pirinç, bakır tonları da bu ikiliye eşlik ediyor. Pembe ve gold ikilisi eklektik stil ile birleşerek evlere misafir olmaya devam ederken biz de bu kombinasyonu detaylandırmak istedik.

Eklektik

DEKORE EDERKEN

  • Pembe, eklektik stili her anlamda yumuşatan bir ton. Sıcak bir hava katmak için bu stile biraz da ahşaplar ekleyebilirsiniz.
  • Bu kombinasyonu ekonomik olarak elde etmek için ikinci el eşya pazarlarına uğrayabilirsiniz.
  • Mobilyaların cilalarını ve döşeme kısımlarını değiştirerek hızlı etki elde edebilirsiniz.
  • Desen ve formlar eklektik stilde anahtar kelimeler. Bu sebeple desen-renk kombinasyonunu doğru bir şekilde yaptığınızdan emin olun.

ETNİK ATMOSFER

Pembe tonlar tropik iklime özgü etnik desen ve malzemelerle buluştuğunda ise çarpıcı bir görünüm oluşturuyor.

PASTEL VE DİNGİN

Pembenin uçuk tonları, bebe mavi ve beyaz kombinasyonu ile çok daha rahatlatan bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Eklektik stil elde etmek için pembe tonlardaki döşemelikleri geometrik desenlerle kombinleyebilirsiniz.

HAZIRLAYAN: İLKE YILMAZ
FOTOĞRAFLAR: www.style-files.com , www.maisonsdumonde.com, www.thepinkpagoda.us