Banyoda altın rengi kullanımı giderek artıyor!

Giderek günlük rutinlerimiz içinde kendine daha fazla yer edinen banyolar, evlerin cazibe merkezi haline geldi. Son dönemlerde popülerlik kazanan gold renkli yorumlarla ise adeta altın çağını yaşıyorlar.

BANYODA ALTIN RENGİ KULLANIMI

Banyoları yaşam alanlarının bir parçası haline getirmek için dekoratif ögeler eklemek gerekiyor. Bu sadece vitrifiye, armatür ya da batarya gibi teknik detaylarda dekoratif dokunuşlara yer vermekten öte, tamamlayıcı aksesuar gruplarını da içeren bir yaklaşım olmalı. Altın renkli aksesuar, zemin, duvar ve vitrifiyeler ise banyolara arzu ettiğiniz lüks ve şık görünümü katmak için hayal ettiklerinizin çok daha fazlasını yapmanızı sağlayabilir.

GOLD RENGİNİ NASIL KOMBİNLEMELİ

Bashar Design/ Addressistanbul.
  • Eğer dramatik bir sahne yaratmak istiyorsanız altını kesinlikle siyahi antrasit, bordo gibi derin ve koyu tonlarla kombinlemelisiniz.
  • Lüks vurguyu artırmak için zümrüt yeşili, kraliyet mavisi, mürdüm gibi zengin tonlarla kombinleyebilirsiniz.
  • Natürel bir etki yaratmak için parlak yerine mat ve fırçalanmış altın yüzeyleri tercih edebilirsiniz.
  • Taze bir görünüm için yeşil bitkileri temanıza dahil edebilirsiniz.
  • Aydınlık bir etki için altın renkli vitrifiyeler ve bataryaları zemin ve duvarda açık tonlarla kombinleyebilirsiniz. Beyaz, pudra, nüde/ten gibi renkler çok daha hafifleten bir görünüm elde etmenizi sağlar.

BANYO DEKORASYONUNUZA GOLD YÜZEYLERİ DAHİL EDERKEN DİKKAT EDİLECEKLER

Yalnızca aplik, aydınlatma y a da mobilya gibi detaylarda değil; duş kabinlerinde de altın dekorlar tercih edebilirsiniz. – Fotoğraf: Hüppe.

“Gold detaylar doğru kombine edilip, abartıya kaçılmadan, dozunda kullanıldığında birçok tarz ile birlikte keyifli mekanlar yaratmaya yardımcı olabilir. Benim tercihim eklektik… Zemin taş, beton görünümlü seramikler kullanarak nötralize edilebilir. Duvarlar hand-made, dalgalı yüzey, beyaz-ekru ton sür ton geçişleri olan dikdörtgen boyutlu seramiklerle hareketlendirilebilir. İnce pirinç çerçeveli daire formunda ayna ile gold armatürlerin arka fonunda zümrüt ya da zeytuni yeşil tonlarında dikdörtgen seramikler tercih ederek genel konseptte bir kontrast oluşturarak, gold detaylar ön plana çıkartılabilir. Lavabo dolabında kulpsuz, masif ahşap bir seçim yaparak mekana ahşabın sıcaklığı eklenebilir. Yeşil tonlarında olacak botanik desenli duvar kağıdını doğru yerlerde kullanarak da renk harmonisi desteklenebilir.” Ayşegül Çakır Ayhan, Çağlayan Mimarlık Proje Koordinatörü.

Altın rengi dekorasyon ve püf noktaları (Altın rengi ile ne kombinlenebilir?)