Öncesi ve Sonrası: Bu 1.800 dolarlık banyo yenilemesi, sıkıcı bej bir alanı bir sanat eserine dönüştürüyor

Son güncelleme:

En iyi yenileme çalışmaları, tamamen bej ya da beyaz bir alanı tanınamaz derecede değiştiren çalışmalar oluyor. Örneğin bu banyonun maksimist değişimi çok farklı.

Renk ve desenin karıştırılması söz konusu olduğunda maksimist olmak için harika bir nokta banyodur. Küçük dokunuşlar için çok fazla boyaya ya da duvar kağıdına ihtiyacınız olmaz. Tasarımcı Aiesha Mullings’in One Room Challenge sırasında bir zamanlar sıkıcı ve bej bir alan olan banyosunu yeniden tasarladığı zamanki düşüncesi de buydu.

Aiesha, banyonun en son 2012’de yenilendiğini ifade ederken “karakterden yoksundu ve bir değişikliğe ihtiyacı vardı” diyor. “Klozet ve ayaklı makyaj masasıyla birlikte fayanslar benim zevkime göre değildi. Duvarlar dokuluydu ve boya renginin modası geçmişti.”

Ev sahibinin istediği, modern ve canlı bir banyo idi. Banyonun yeniden yapılması ve kendin yap çalışmaları toplam 1.816 dolar tuttu.

Aiesha, zeminleri, tuvaleti ve aydınlatma armatürünü profesyonelce yenileyerek işe başladı: zeminler için mermer, şık bir İsviçre Madison tuvaleti ve Joss & Main’den bir makyaj lambası.

Sonra, Aiesha duvarlarda kendisi çalıştı. Tavana kadar uzanan yarım buçuk duvar kağıdı ve boya tasarımı yarattı. Aiesha, blogunda “Bunu nasıl yapmak istediğime dair bir konseptim vardı – eğlenceli ve göz alıcı bir şey” dedi. “Birçok konuğum o alanı sık sık ziyaret edeceğinden, bir tasarım yapmam gerektiğini düşündüm. Soyut bir duvar kağıdı kullanmak istediğimi biliyordum.”

Aeisha , projede yaptığı tek hatanın, alacağı boya miktarını ölçmek olduğunu söylüyor. İlk başta, Aiesha turuncu-kahverengi tonunda sadece çeyrek boy bir kutu aldı; sonra projeyi tamamlamak için başka bir kutu almak zorunda kaldı. Yani şimdi fazlalığı var. Aiesha blogunda “Sorun değil, kalanları başka bir yerde kullanacağım” diye yazıyor.

İlk kez ev tadilatı yapan biri olarak Aiesha’nın tavsiyesi şu: “Benim yaptığım gibi ilk kez bir şey deneyecekseniz, deneyin. Her şeyinizi buna koyun ve aradığınız sonuçları alacaksınız. Unutmayın, yardım istemek kötü bir şey değildir!”

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Öncesi ve sonrası dekorasyon – 35 yıllık salonda büyük değişim

Önce ve sonra: Bir zamanlar sıkıcı olan bu mutfak yenilendi

Öncesi sonrası fotoğraflarla konteyner villanın mükemmel dönüşümü

Kapalı mutfağı duvarı kırarak odaya kattılar: Artık daha ferah