Öncesi ve sonrası dekorasyon - 35 yıllık salonda büyük değişim

Öncesi ve sonrası dekorasyon – 35 yıllık salonda büyük değişim

Son güncelleme:

Öncesi ve sonrası ev dekorasyonunda bugün: Dekorasyon Koçu Tacihan Yongacı, Kadıköy’deki evin salonunun 35 yıldır yenilenmeyen mobilyalarını boya ve tekstiller ile sil baştan yenilemiş.

Üç yıl önce koridorunu yenileme fikriyle mekan ve eşyaları yenilemeye başlayan Tacihan Yongacı, o zamandan bu yana elinden geldiğince eski mobilyaları uygun bütçelere nasıl yenileyebiliriz konusunda instagram’da takipçilerine bilgi vermeye çalışıyor.

Sayfasında zaman zaman çekiliş yapan Yongacı, takipçilerinin evine konuk olup ücretsiz değişimler de yapıyor. Hayrünisa Öztürk de bu talihlilerden biri.

RENKLERLE DEKORASYON VE DEĞİŞİM

Hayrünisa Hanım, kayınvalidesinden hatıra 35 yıllık mobilyalarını bir türlü yenilemeye cesaret edememiş. Tacihan Hanım ise değişimi şöyle anlatıyor:

“Evi ilk gördüğümde yeşil büfe ve pembe duvar fikri uyandı. Konsolu ve masayı antrasit rengine boyayınca daha yumuşak geçişler olabileceğini hayal ettim ve boyamaya başladım. Konsolu Cadence’in Hibritmultisureface boyalarından antrasit rengine boyayıp üst bölümü klasik rölyef pasta ile ahşap dokusu yaptım.

Konsolda krem rengi eskitme pudrası ile kuru süpürme eskitme tekniği uyguladım. Büfeyi, Cadence’in firuze renginin içine çok az oksfort yeşili karıştırarak yaptım. İç bölüm tek tek çizgi çalışması ile boyandı. Masa ve sandalyeleri Cadence’in Hibritmultisureface boyalarından siyah renge boyadım.” Duvarlar boyanıp çıta çalışmaları da tamamlanınca salon baştan aşağıya yenilenmiş oldu. Umarım yeni salonlarında keyifle otururlar.”

Koltuk ve sandalyelerin ahşap bölümleri boyanmış. Berjerlerde kazayağı deseni tercih edilmiş. Koltuk kumaşları Ketenci Dizayn’dan alınmış. Koltukları @istanbulkoltukcu kaplamış. Orta sehpa @demircagi’den. Halılar Apex’ten.

İki renge boyanan duvarlarda ayrıca çıta çalışması da uygulanmış. Bu çalışmaların içine tablolar asılmış.

Şamdanlar ve çerveler Şahin Hobi, şömine @secret.garden. art.house, kitap kutu @bambievent’ten. Şöminenin üstündeki ayna, çöpten çıkarılmış MDF plakadan yapılmış. Üstündeki oymalar @altinişgecme’den alınmış.

Büfenin içindeki çizgiler @mydesignerzu, duvar çıtaları @bdkgergintavan, duvar boyama @ painterbahattin_ tarafından yapılmış. Mumlar İnci Mum, kırlentler Missia Home, büst çiçeklikler Laromita Decoration, güllü çerçeveler @renklimaymusma, perdeler @perdecommimarlik, abajurlar ise @gulsahinabajurlari’na ait.

ÖNCESİ
ÖNCESİ

İnstagram’da @dekotrend hesabının sahibi Tacihan Yongacı, sayfasında yaptığı çekiliş ile Hayrünisa Öztürk’ün salonunu yenilemiş.

DEKORASYONDA ÖNCE & SONRA

Daha fazla ev değişimi görmek isterseniz “Önce & Sonra” sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Her oda için yaratıcı renk dokunuşları – Öncesi & sonrası

https://www.evimdergisi.com.tr/her-oda-icin-yaratici-renk-dokunuslari-oncesi-sonrasi/

Çocuk odasını hobi odasına çevirin! Dekorasyon önerileri