Mutfakta şaşırtıcı derecede yararlı olan ve her evde mutlaka bulunan 9 eşya

Parlak , yeni bir mutfak aletinin veya şık bir ürünün cazibesine direnmek zor . Ancak muhtemelen zaten evinizde asılı olan günlük ev eşyalarıyla bazı ihtiyaçlarınızı karşılamanız mümkün. Bu dokuz beklenmedik şeyi mutfağınızda kullanmayı daha önce denememiş olabilirsiniz, ancak bu yazı sizi mutfağın ait oldukları yer olduğuna ikna edebilir.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Tuz Kullanmanın 9 akıllıca, şaşırtıcı ve çok yararlı yolu

1. Diş İpi

Konu yumuşak peynirden keke kadar her şeyde hassas ama nazik kesimler yapmak olduğunda diş ipi mutfakta bir kahramandır. Dilimlemeniz gereken ama ezmemeniz gereken hemen hemen her şey için diş ipi kullanabilirsiniz. Bitkileri kurutmak için asmak amacıyla bile kullanabilirsiniz. Mutfakta kullanırken aromasız olmasına dikkat edin.

2. Protez Tabletleri

Başka bir banyo ürünü olan takma diş tabletleri, dar şişelerin, bardakların ve diğer ulaşılması zor noktaların dibindeki kiri ve kiri zahmetsizce çözmek için harikadır. Sahte dişlerin küçük yarıklarının arasına girecek şekilde tasarlandılar, bu yüzden bu gücü mutfakta da kullanın. 

3. Pamuklu Çubuklar

Protez tabletlerine benzer şekilde, bu banyo ürünü, pişirme tavalarının köşelerini, waffle makinelerinin yarıklarını ve diğer erişilmesi zor köşe ve çatlakları temizlemek için harikadır. 

4. Duş Boneleri

Bir dahaki sefere bir otele girdiğinizde, makyaj masasındaki tek kullanımlık duş bonesini almayı unutmayın. Mutfakta taze pişmiş bir turtayı, bir partiye giderken bir tabak meyve veya peyniri veya buzdolabında bir kase yiyecek veya hazır malzemeleri nazikçe korumak için kullanın. 

5. Votka

Bunu mutfakta zaten bulundurabilirsiniz, ancak basit, organik bir dezenfektan ve temizleyici olarak mı kullanıyorsunuz ? Bir ölçü votkayı (ucuz olan iyidir) üç ölçü suyla karıştırın ve kokuları temizlemek, yağdan arındırmak ve kesmek için solüsyonu sıkın. 

6. Fare Altlığı (Mause Pad)

Etrafta bunlardan eski bir tane var mı? Kavanozun kapağını açmakta zorluk çektiğinizde ulaşmak için mükemmel bir şey. 

7. Alkollü Mendiller

Yeni tabaklar mı aldınız? Bu tek kullanımlık mendiller, fiyat etiketlerini kaldırmayı kolaylaştırır.

8. Elektrikli Diş Fırçası

Musluklarınızın, fırın düğmelerinizin ve diğer yerlerin etrafındaki pisliği, biraz etkili olan hassas programda yıkayın. Ayrılabilir başlıklarla birlikte geliyorsa, özellikle temizlik için bir tane ayırmak isteyebilirsiniz. 

9. Elde Taşınabilir Giysi Buharlama Makinesi

Çifte görev söz konusu olduğunda belki de en güçlü küçük ev aletlerinden biri olan buharlı el aleti, mutfaktaki yapışmış kiri kolayca yener. Kolayca silerek temizlemek için dolaplar, kulplar, paslanmaz çelik, fayans ve daha fazlasında kullanın.

İsrafı önlemek için dondurabileceğiniz 9 şaşırtıcı yiyecek

Şaşırtıcı bir şekilde asla dondurmamanız gereken 6 yiyecek