mutfakta düzen ve mutfak dolabı modelleri
mutfakta düzen ve mutfak dolabı modelleri

Mutfakta problem çözen 10 portatif ürün ve mutfak dolabı modelleri

Mutfakta düzen için tavsiyelerimiz var. Mutfağın her alanında kullanabileceğiniz portatif ürünler hem işinizi kolaylaştırıyor hem de size ekstra depolama alanı sağlıyor.

1- MUTFAKTA ADA ÜNİTE HAYAT KURTARIR

Mutfakta geniş bir alana sahipseniz ada üniteyi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu ünitenin altını depolama alanı olarak kullanırken üst kısmını sandalyeler ile birlikte; masa, tezgah ve pişirme alanı gibi farklı şekillerde değerlendirmeniz mümkün.

Mutfakta problem çözen 10 portatif ürün
Kelebek Mutfak.

2- KÜÇÜK MUTFAKTA KATLANIR MASA

Bir masaya ihtiyacınız varsa ve alanınız küçükse katlanır olanlar işinizi kolaylaştırır. Sandalye tercihi olarak da yine katlanır ya da bar taburelerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca masanın ayak kısmını da depolama alanı olarak kullanabilirsiniz.

Mutfakta problem çözen 10 portatif ürün
Katlanır masa, Koçtaş.

3- KAHVE KÖŞESİ

Mutfağınızda bir kahve köşesi oluşturmak istiyorsanız bunu çekmeceli ve raflı bir dolap ve raf üniteleri ile sağlayabilirsiniz.

Kahve makinelerini dolabın üzerine yerleştirirken üst kısma takacağınız askılı raf ünitesine ise fincanlarınızı asabilirsiniz.

Mutfak dolabı
Decorita Moliendo kahve köşesi:
749,90 TL., hepsiburada.com

4- CAM KAPAKLI BÜFE

Cam kapağı da olan bir büfe, şık takımlarınızı yerleştirmek için ideal olabilir. Porselen yemek takımlarınız, kristal bardaklarınız, sürahi takımınız burada kendine yer bulabilir. Eğer alt kısmı çekmeceli ise bu alana da çatal bıçak takımlarınızı koyabilirsiniz.

Mutfak dolabı modelleri ve mutfakta problem çözen 10 portatif ürün
Mutfak dolabı, Ikea.

5- KISA DOLAP

Kısa ve kapaklı bir dolaba mutfağın her köşesinde yer açabilirsiniz. Özellikle küçük mutfaklar için iyi bir çözüm. Kapaksız bir bölmesi varsa buraya mikrodalga ya da mini fırını yerleştirebilirsiniz. Üzerini ise diğer küçük elektrikli ev aletlerinizi koymak için değerlendirebilirsiniz.

Pietra çok amaçlı dolap: 269 TL., Vivense.

6- TAVANDAN ASILAN RAFLAR

Ada ünite üzerine tavandan asacağınız raf sistemleri pişirme sırasında kullanacağınız gereçler için ideal bir depolama ünitesi olabilir. Tencere, tava gibi gereçlerinizi raflara yerleştirirken kepçe gibi aletleri de kancalara takıp kullanabilirsiniz.

Etna mutfak, Lineadecor.

7- HER YERE TAŞIYIN: SERVİS ARABASI

Servis arabasına mutfağınızda da rahatlıkla yer verebilirsiniz. Gerektiğinde depolama alanı olarak değerlendirebileceğiniz bu ürünü, yemeğe misafir geldiğinde ürünleri mutfaktan yemek alanına taşımak için de değerlendirebilirsiniz.

mutfakta sorun çözen ürünler
Reta servis arabası: 1.690 TL., Mudo Concept.

8- TEKERLEKLİ TEZGAH

Bu ürünü tekerlekleri sayesinde istediğiniz alanda kullanmanız mümkün. Çekmeceleri ve raflarını depolama alanı olarak, üst tablasını ise tezgah ya da büyük bir kesme tahtası olarak işlevlendirebilirsiniz. Ayrıca yer kaplamadığı için küçük bir mutfağa da rahatlıkla sığabilir.

Mutfakta pratik ürünler

9- HEM EKMEKLİK HEM DOLAP

Mutfağınız için erzakları yerleştireceğiniz bir dolap seçerken üzerinde ekmeklik ünitesi de bulunan bir tercih yaparsanız portatif bir çözümün yanı sıra çift işlevli bir ürüne de sahip olabilirsiniz. Ekmekliğin üzerini de başka ürünler için kullanın.

Mutfak dekorasyonu
Ekmeklik, Koçtaş.

10- HER ŞEYİ GİZLEYEN KAPAKLI DOLAP

Mutfakta dağınıklığı sevmiyorsanız yardımınıza kapaklı dolaplar yetişiyor. İçi raflı kapaklı bir dolabı gerek mutfak araç ve gereçleriniz gerekse erzaklarınız için kullanabilirsiniz. Böylece ortalıkta dağınıklık yaratacak şeyler de olmaz.

Mutfak dolabı modelleri
Mimilos dolap: 397 TL., hepsiburada.com