mutfak dekorasyonu
mutfak dekorasyonları

Mutfak dekorasyonu için 3 farklı örnek – Renkleri nasıl kullanırsınız?

Mutfak dekorasyonu renklerle de sağlanabilir. Renklerle mutfağınızda daha dramatik bir görünüme imza atıp bu alanı tarzınızı yansıtan aksesuar ve mobilyalarla güçlendirebilirsiniz.

KOYU RENK MUTFAK DEKORASYONU

Dolap kapaklarında koyu renkler kullanmak dramatik bir etki yakalamanıza yardımcı olur. Eğer bu dramatik etkiyi biraz daha hafifletmek istiyorsanız beyaz renk ile birlikte kullanabilirsiniz.

Aydınlatma ve halıda yine koyu tonlara yer verip masa, sandalye gibi mobilyalar ve seramiklerde beyazın tonlarına yönelebilirsiniz. Ayrıca beyaz renkte bir büfeyi de depolama alanı olarak ekleyebilirsiniz.

SARI MUTFAK DEKORASYONU

Aksesuarlar bir mutfağa kişiliğinizi yansıtmanın anahtar noktasıdır. Sarı ve gri-mavi mutfak dolaplarının aydınlattığı bu mutfağa hasır ve metal dokuları birleştirerek ayrıcalık katabilirsiniz. Ham ahşap bir masayı metal sandalye ve taburelerle buluşturup zemindeki parkeyi hasır bir halı ile tamamlayabilirsiniz. İsterseniz dolap kapaklarındaki renkleri bir duvarınıza da taşıyabilirsiniz.

TURUNCU MUTFAK DEKORASYONU

Enerjik ve güçlü bir görünüm yakalamak istiyorsanız turuncu ideal olabilir. Ayrıca bu rengin iştah açıcı özelliğini de dikkate alın. Turuncuyu mobilyalarda siyah ile de buluşturabilirsiniz. Siyah ahşap bir masa ve siyah sarkıt bir aydınlatma turuncu ile mükemmel bir uyum sağlayabilir. Zeminde, beyaz büyük ölçekli seramikler ve turuncu tonları ile uyumlu büyükçe bir halıya yer verebilirsiniz.

Mutfak dolapları nasıl boyanır? Renkli mutfak modelleri

https://www.evimdergisi.com.tr/mutfak-dolaplari-nasil-boyanir-renkli-mutfak-modelleri/

Küçük evler için 5 şık Amerikan mutfak modeli

Mutfakta olmak keyif versin