küçük balkon-dekorasyonu-örnekleri

Küçük balkonlar için 10 mükemmel dekorasyon fikri

Evinizde balkonu olan birkaç şanslı kişiden biriyseniz, bu alanın en çok aranan yerlerden biri olduğunu fark etmişsinizdir. Ancak büyük şehirlerde pek çok balkon oldukça küçük ve kullanılması zor durumda. Ancak büyüklük, sizi balkonun tadını çıkarmaktan alıkoyamaz.

Balkonlarınızı en iyi şekilde kullanabilmeniz için birkaç dekorasyon fikrini bir araya getirdik. Instagram’dan en güzel küçük balkon dekorasyonu örneklerine göz atalım…

BALKONDA MİNİMAL DEKORASYON

Dar bir alanda, çok fazla dekoratif eşya kullanmak dağınık görünüme neden olabilir. Bunun yerine bir koltuk ya da şezlong gibi mobilyanızla odak noktası oluşturabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: 2021 balkon dekorasyonu trendleri! Uzmandan dekorasyon önerileri

SALINCAK ASIN

Bu tarz bir salıncak fazla yer kaplamaz, şık görünür ve hava kötüleşirse içeri taşımanız kolaydır. Bu nedenle salıncakla küçük balkonda şık bir köşe oluşturabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Balkon salıncağı nasıl yapılır? Hamak balkon salıncağı yapımı oldukça kolay

KÜÇÜK BALKONDA OKUMA KÖŞESİ

Küçük balkonunuzda dekoratif bir okuma/dinlenme köşesi oluşturabilirsiniz. Burada en önemli nokta rahat edebileceğiniz ve balkona sığabilecek büyüklükte bir koltuk bulmaktır.

İlginizi çekebilir: Balkon ya da veranda için 12 tatil ortamı örneği

KÜÇÜK BALKONDA DUVARI DEĞERLENDİRİN

Küçük bir alanda sıklıkla gözden kaçırılan noktalardan biri duvarlar. Duvarlarınızı bitkiler ve raflar için kullanabilirsiniz. Hem dekoratif bir görüntü oluşturur hem de alanı en iyi şekilde kullanmış olursunuz.

BİTKİLERE YER VERİN

Küçük balkonunuzda daha sıcak bir görünüm yakalamak istiyorsanız, en büyük yardımcılarınızdan biri bitkiler olacaktır.

İlginizi çekebilir: Balkonunuzu ya da terasınızı bahçeye çevirebilirsiniz! İşte yapılışı

MOBİLYALARDAN KURTULUN

Küçükken, yastıklardan ve battaniyelerden yapılmış kendi kalemiz kadar büyülü hiçbir şey yoktu. Birkaç on yıl sonra, aynı duygu balkonlar için de geçerli. Yetişkin kalenizi yapmak için, sahte bir çim alın, yumuşak, hava koşullarına dayanıklı bir battaniye ekleyin ve bulabildiğiniz tüm yastıklarla küçük balkon dekorasyonunuzu tamamlayın.

ALANA GÖRE KURGULAYIN

Metrekare boyutunun son derece sınırlı olduğu durumlarda, mobilyaları istediğimiz gibi yerleştirmek mümkün olmayabilir. Bunun yerine, her şeyi manzaraya bakacak şekilde düzenlemeyi deneyin.

BALKON KORKULUĞUNU KAHVALTI KÖŞESİNE ÇEVİRİN

Alanınız dar olsa da, küçük dokunuşlarla istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. Masa için yer yok mu? Telaşa gerek yok. Küçük bir kontrplakla kendi kahvaltı masanızı oluşturun veya çıkıntınıza tam oturacak ölçüde hazırlanan bir masa satın alın. Sadece birkaç sandalye ekleyin ve kahvenizin tadını çıkarın.

ALANI RENKLENDİRİN

Küçük parlak ve uyumlu renk patlamalarını deneyin.

AYDINLATIN

Balkonunuzu saatlerce kullanma eğiliminde olan biriyseniz, aydınlatma çok önemlidir. Sert bir tepe ışığına veya yerleşik apliklere güvenmek yerine, fenerler, mumlar ile yumuşak aydınlatma oluşturun.

4 farklı balkon dekorasyonu stili ile kendinize uygun olan değişimi seçin!

Öncesi sonrası fotoğraflarla mükemmel balkon değişimleri