klimada-sıcak-ayarı

Klimada sıcak ayarı nasıl yapılır?

Klimada sıcak ayarı özellikle kış ayları için çok kullanışlı oluyor. Evinizin soğuk havasını kırmak için klimanın sıcak üflemesini sağlayabilirsiniz. Peki sıcak ayarı nasıl yapılır? İşte adım adım yapılması gerekenler…

KLİMADA SICAK AYARI NASIL YAPILIR?

Klimada sıcak ayarı nasıl yapılır

Klimanın sıcak ayarı neredeyse her klimada aynıdır. Kapaklı klima kumandası ve kapaksız klima kumandasında küçük bir fark vardır.

Kapaklı klima kumandasından sıcaklık ayarı yapmak için öncelikle açma kapama düğmesi ile klimanızı açın. Ardından üzerinde kar tanesi, siyah üçgen ve güneş şekli olan tuşa basın. Kumandanın ekranında güneş sembolü çıkana kadar tekrar edin.

Klimanın sıcaklık derecesini ayarlamak için kumandadaki aşağı ve yukarı ok işaretlerine basabilirsiniz. Klimanızın üzerinde bir ışık görürseniz, bu ışığın sönmesini bekleyin. Işık söndükten sonra klima sıcak üflemeye başlayacaktır.

Kapaksız klima kumandasından sıcaklık ayarı yapmak için öncelikle klimanızı açma kapama düğmesine basarak açın. Kumandanızdaki mod (mode) düğmesine basarak ekranda güneş simgesini görün. Ardından yine yukarı aşağı ok tuşlarına basarak sıcaklık derecesini ayarlayabilirsiniz.

KLİMA SICAKLIK DERECESİ NASIL OLMALI?

İnsan vücudunun ortalama vücut sıcaklığı 37 derece. Buna göre klimaların 20 ile 26 derece arasındaki sıcaklıkta çalıştırılması yeterlidir.

ALTUS KLİMA SICAK SOĞUK AYARI

Altus klima soğuk ayarı için kumandanın üst kısmında yan yana dikdörtgen şeklinde buton vardır. Bunlardan üst ok işareti sıcaklığı arttırmanızı sağlar. Diğeri ise düşürür. Bu sayede istediğiniz an yorulmadan, uzaktan kontrol yapabilirsiniz.

LG KLİMA SICAK SOĞUK AYARI

LG klima sıcak soğuk ayarı için kumandanın ortasında yuvarlak ve üzerinde ok simgesi olan 2 buton görülür. Üstteki seçeneğe basmak yükseltmenizi, alttaki ise düşürmenizi sağlar.

BEKO KLİMA SICAK SOĞUK AYARI

Beko klima soğukluk ayarı için iki yön butonu vardır. Bunlardan yukarıya işaret edene dokunma, sıcaklığı arttırmanızı sağlar. Aksi yöndeki ise düşürür. Böylece anında kontrol yapmanız mümkündür.

VESTEL KLİMA SICAK SOĞUK AYARI

Eğer aşağı işaret edene dokunursanız, soğuk ayarı yapılır. Sıcak ayarı için de yukarıyı gösteren seçilir.

KLİMADA HANGİ İŞARET SOĞUK ÜFLER?

Kar işareti= Soğutma modu (Serinletir)

Güneş işareti= Isıtma modu (Isıtır)

KLİMADA TURBO MODU NEDİR?

Klimada turbo modu, yüksek debide ve yüksek fan hızında sıcak veya soğuk hava üflemesini sağlar. Bu sayede klima kısa sürede ortamı ısıtır ya da soğutur.

Klima kullanırken dikkat edilmesi gerekenler

Klima alırken dikkat edilmesi gereken noktalar

Klima bakımı nasıl yapılır? Bakım yapılmazsa ne olur?

İnverter klima nedir? Nerelerde kullanılır? Diğer klimalardan farkı