kiralık-ev-dekorasyonu

Kiralık evi düşük bütçe ile şık bir şekilde dekore ettiler

Son güncelleme:

Kiralık evini şık bir şekilde dekore eden ev sahibi uygun fiyatlı dokunuşlarla neler yaptığını paylaştı. İşte Washington’dan kiralık ev dekorasyonu çalışması…

“Pek çok kişi ile paylaştığıma emin olduğum en büyük engelim, zengin olmamam. Bir apartman dairesinin ortalama kirasının 2.200 doların üzerinde seyrettiği bir şehir olan Washington DC’de yaşıyorum. Instagram akışımda gördüğüm bazı dekorasyon örnekleri ilgili hiçbir hayal kuramıyorum; güzel evler yaratmak inanılmaz derecede pahalı olabiliyor. Soyup yapıştırılabilen duvar kağıdının fiyatını gördünüz mü? Bununla birlikte, işçi sınıfı bir ailede büyüdüm ve bu bana dolarlarımı saklama konusunda çok şey öğretti. Düşük bütçe, yaratıcılığı zorlayabiliyor.

Finansal hedefleriniz öğrenci kredilerini ödemek, peşinat için biriktirmek veya dekoratif bir kanepe satın almaktan başka şeyler de içeriyorsa, kiralık evinizi daha az kiralık gibi hissettirmenin birçok yolu var. İşte kendi kiralık evime yaptığım birkaç numara…

İLK ADIM PANJURLARI SÖKMEK

Fotoğraflar: Lauren Zillinger for Laura Metzler Photography

Yatağımı kurup perdemi astıktan sonra, listemin başında panjurları indirmek var. Panjurlarım genellikle tamamen yukarı çekilmiş olsa da (yukarıdaki resimde görebileceğiniz gibi), onları ilk kaldırdığımda odanın ne kadar aydınlık hissettirdiğini görünce şaşırdım. Bu numarayı çok seviyorum çünkü bu panjurları sökmek için genellikle sadece bir tornavidaya ihtiyacınız var ve panjurları dışarı çıkma zamanı gelene kadar bir dolaba saklamak kolay. 

Elbette, dışarıdan görünmemek için bir çeşit perdeye ihtiyacınız var. Bunun için (en sevdiğim perdeler IKEA’dan) ışığın içeri girmesine izin vermek ve bakışları dışarıda bırakmak için buzlu bir cam filmi de kullanabilirsiniz.  

AMPULLERİ DEĞİŞTİRİN

Banyomdaki ucuz floresan ampulleri değiştirmek, büyük olasılıkla aldığım en iyi “tasarım” kararıydı. Hollywood tarzı banyo barı aydınlatma armatüründen çıkan aşırı sarı parıltıyla artık kör olmuyorum ve anında daha rahatlamış hissettim.

Aslında, ünitemin gömme montaj lambalarındaki (diğer adıyla boob ışıkları) neredeyse her ampulü değiştirdim. Bu aydınlatmalarla, evim güneş battıktan çok sonra bile rahat hissettiriyor. Evet, yeni ampuller için biraz para ayırmanız gerekiyor, ancak LED’lerin fiyatı son zamanlarda çok düştü ve çoğu tam anlamıyla yirmi yıl dayanıyor.

KÖTÜ GÖRÜNEN ALANLARI DEĞERLENDİREREK SAKLAYIN

Kiralık evler, özellikle benimki gibi eski binalarda olanlar, radyatör gibi havalı görünen ama rahatsız edici olan görüntülere sahiptir. Yine, bu görüntüleri saklayacak şekilde dekorasyon yapmanın getirdiği zorluk beni heyecanlandırıyor.

Radyatörümün ve bumumun üstüne mermer bir raf ekledim – şimdi bir komodin, kitaplık ve her yönden kullanışlı bir alan. Hırdavatçıdan az miktarda karo, bu tür bir yüzey oluşturmak için uygun bir seçenektir.

Radyatörler hakkında uyarı: Taş gibi zayıf bir ısı iletkeni olan malzeme seçin. Kış aylarında dokunulamayacak kadar ısınan radyatörleriniz varsa, bu sizin için yaza özel bir çözümdür.

SEVDİĞİNİZ EŞYALARI BİRARAYA GETİRİN

İster değerli bir yan sehpa, ister köpeğinizin çerçeveli bir fotoğrafı olsun, herkesin ev gibi hissettiren parçaları vardır. Bu apaçık görünebilir, ancak herhangi bir alanı “sizin” gibi göstermenin en hızlı yolu, kesinlikle sevdiğiniz şeyleri birleştirmektir. 

Benim için bu, zaman içinde topladığım parçalarla dolu bir galeri duvarına benziyor (köpeğimin özel bir çizimi ve bir arkadaşımdan alınan çerçeveli bir kart dahil). Zaten sahip olduğunuz, size büyük bir neşe getiren parçaları düşünün ve parlayabilecekleri bir noktada olduklarından emin olun. 

CANLI BİTKİLER KULLANIN

Alanınızı küçük bir ormana çevirmeniz gerektiğini söylemiyorum, ancak küçük bir pothos bile çok ihtiyaç duyulan rengi ve ışığı en pis daireye bile getirebilir. Evimin her yerine küçük yaşam belirtilerine sahip olabilmesi için bitkilerimi çoğaltmayı seviyorum. Bir odaya farklı bir enerji patlaması getirmek istediğimde, ucuz bir okaliptüs paketi genellikle işe yarar.

MÜKEMMEL KÖŞEYİ OLUŞTURMAK İÇİN ZAMAN AYIRIN

Evinizin küçük bir köşesini yenilemeye başlayın derim. Örneğin dolabımı ele alalım. Alanın ne kadar küçük olduğu göz önüne alındığında, evimin bana bakmaktan mutlu olduğu bölümlerden biri. Sizinle konuşan o küçük alanı veya anı yaratın – bir okuma köşesi, komodininizin üzerinde bir vinyet vb. – ve bahse girerim eviniz daha çok sizin gibi hissedecektir.

ARMATÜRLERİ DEĞİŞTİRİN

Aydınlatma armatürlerimin çoğunu IKEA’da indirimli buldum, ancak diğer uygun fiyatlı seçenekler için yerel mağazalara veya mimari ürün satan noktalara bakabilirsiniz. Elektrik işini yapmak için bir usta çağırdım ve eski armatürleri taşınma zamanı geldiğinde değiştirmek için sakladım. Tıpkı ampuller gibi, evinizin etrafına ışıltı veren armatürler, gün batımından sonra büyük bir etkiye sahiptir.

Kiralık daireler için 18 dekorasyon önerisi

https://www.evimdergisi.com.tr/kiralik-daireler-icin-18-dekorasyon-onerisi/

Kiralık eve dekorasyon önerileri ve pratik fikirler