Kedi severler için evdeki sorunlara 4 kolay çözüm

Son güncelleme:

Hepimiz kedilerin dünyayı yönettiğini biliyoruz. Kedi sahiplenenlerin sayısının her zaman çok yüksek olduğunu biliyor muydunuz? Kedilerle yaşayan herkesin bildiği gibi, eve hemen hemen onlar hâkimdir ve evde tüy dökme gibi konularda bazı pratik ipuçlarına ihtiyacımız olabilir.

Kedi severler, kedilerle yaşamanın harika olduğunu her zaman söyler. Bakması oldukça kolay evcil hayvanlardır, harika arkadaşlıklar kurarlar, evde tutulduğunda uzun ömürlüdürler ve dört ayaklı hemen hemen en sevimli yaratıklardır. Ancak evinizde kedilerin yaşamasının bazı dezavantajları vardır. Bazen sahip olduğunuz en kötü oda arkadaşı olabilirler. Ancak endişelenmeyin, en kötü kedi davranışlarından bazılarını çözmeye yardımcı olabilecek ipuçlarımız var.

EVDE KEDİ TÜYÜ SORUNUNU NASIL ÇÖZEBİLİRİM?

Bir insan kedilerle birlikte yaşadığında, çok fazla temizlik yapması gerekir. Ancak hızlı bir temizliğe ihtiyaç duyduğunuz ya da temizlenmesi zor ya da hassas yerlerle uğraşmak istediğiniz zamanlar için bir numara var. Bir çift lastik eldiven giyin, nemlendirin ve ellerinizi yüzeylere sürün. Bu ipucunun ne kadar işe yaradığına şaşıracaksınız.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Hayvan olan evlerde temizlik: Kedi ve köpekli evde temizlik önerileri

KEDİMİ EVDEKİ BİTKİLERDEN UZAK TUTAMIYORUM

Bu, bitki ve kedi severler için her zaman sorundur. Bitkilerinizin çevresine çam kozalakları, taşlar, portakal kabukları ve diğer engelleri yerleştirmeyi deneyin. Bu, gelen kediler için genelde caydırıcı olur. İyi şanslar!

MOBİLYALARDA KEDİMİN TIRNAKLARINI TEMİZLEMESİNİ NASIL DURDURABİLİRİM?

Kedinizi küçük yaştan itibaren tırmalama tahtasına alıştırırsanız, bu ihtiyacı hissettiğinde tahtasına yönelecektir. Yine de arada kaçamaklar yapıyorsa, sık sık tırnaklarını taktığı mobilya kısımlarına örtü serebilirsiniz.

KEDİM AŞIRI KİLOLU VE MUTSUZ GÖRÜNÜYOR, NE YAPMALIYIM?

Çözüm: Mutlu olması için bir kaseye kuru mama koymak yerine, oyun oynamayı deneyin. Su şişesinden veya tuvalet kağıdı tüpünden bir oyuncak oluşturun. Yemek saatinden önce oyun oynamaya alışırsa, oyun zamanının ardından yemek yiyeceğini öğrenecektir ve yemeği ödül olarak görecektir. Oyun, kedinin avlanma içgüdüsünü de beslediği için daha fazla kalori yakmasını ve can sıkıntısının azalmasını sağlayabilir.

Küçük evde kedi beslemek isteyenlere öneriler

Kedilerin burçları var mı? Kedi burçları ve özellikleri

El yapımı kedi evi ve kedi yatağı nasıl yapılır? Videolu tarif