Kedi-burçları
Kedi-burçları

Kedilerin burçları var mı? Kedi burçları ve özellikleri

Son güncelleme:

Başına buyruk… Ehlikeyif… Kıskanç… Oyuncu… Onları sadece cinsleri ve tüylerinin renklerine göre sınıflandırmak haksızlık olur. Huyları birbirinden farklı binlerce kedi var. Hadi gelin kedileri bir de burçlarına göre tanıyalım.

KOÇ BURCU KEDİ (21 Mart-20 Nisan)

Şaşırtıcı derecede bilmiş bu kediler, bu bezdirici huyları yetmezmiş gibi bir o kadar da inatçıdır. Koç burcu kedileri yemek seçer, onlara yemek beğendirmek oldukça zordur. Ancak tüm bu zorlayıcı tavırlarına rağmen, yakınlarına kesinlikle düşkündür ve asla ihanet etmezler. Dikkat! Kendileri dışında kimseye güvenmezler.

BOĞA BURCU KEDİ (21 Nisan-21 Mayıs)

Kedi aleminin en keyif peşinde kedileriyle tanışın. Boğa burcu kediler, tıpkı insanlar gibi tüm dünya güzelliklerine düşkündür. Evde yer seçimini ona bırakmalısınız. Hatta takipte olun, birden fazla yeri kendi mekanları ilan edebilirler. İyi ve bolca yemekten hoşlanırlar.Oldukça narin ve sevecen bu kediler, aynı zamanda bir davranış veya bir oyuncağa takıntılı olabilirler. Dikkat! Yemek yemekten hoşlandıkları için kısırlaştırıldıklarında hızla kilo alırlar.

İKİZLER BURCU KEDİ (22 Mayıs-22 Haziran)

Taklacı güvercin kadar hareketli ve neşeli İkizler burcu kedileri, oyun oynamayı pek sever. Eve gelen yabancılarla iyi anlaşan bu kediler çok enerjik olduklarından onlarla düşündüğünüzden fazla oyun oynamanız gerekebilir. Ama merak etmeyin, siz oynamadığınız zamanlarda da o kendine hayali arkadaşlar yaratacak evde oyuna devam edecektir. Dikkat! Tedirgin ruh halindeki bu kediler veteriner ziyaretlerinde sizi yorabilir.

YENGEÇ BURCU KEDİ (23 Haziran-22 Temmuz)

Eve meraklı Yengeç burcu kedilerinin dışarıyla işi olmaz. Evlerini benimsemiş ve sevmişlerse, kapıdan kaçacak veya pencereden düşecek diye endişelenemenize gerek yok. Canayakın bu kediler, şefkatten hoşlanır. Okşanmaya ve kucakta olmaya da bayılır. Dikkat! İyi iletişimci olmalarına rağmen bazen aşırı alıngan davranıp size küsebilirler.

ASLAN BURCU KEDİ (23 Temmuz-22 Ağustos)

Ormanlar kralı aslan ile yakın akrabalığı olduğu düşünülecek olursa, Aslan burcu kedilerinin de benzer davranışları sergileyeceği fikrini kabullenmelisiniz. Bu kediler çok gururludur. Asil bir duruş ve yürüyüşleri vardır. Abartılı sevgi gösterilerinden hoşlanırlar. Dikkat! Güzelliklerinin farkında olduklarından hem nazlı hem de şımarmaya müsaittirler.

BAŞAK BURCU KEDİ (23 Ağustos-22 Eylül)

Oyun oynayan, hareketli bir kedi istiyorsanız, Başak burcu kedilerinden uzak durun. Uslu mizacı ve sükuneti sizi çıldırtacak derecede olabilir. Poz vermeyi çok sever. Tipik bir Başak burcu gibi kişisel bakımlarına çok düşkündürler. Temizlik konusunda fazla titiz olduklarından sizi yıldırabilirler. Dikkat! Belirgin bir özelliği olmadığından bu kedilere isim vermekte zorlanabilirsiniz.

TERAZİ BURCU KEDİ (23 Eylül-22 Ekim)

Sevimlilikte sınır tanımayan Terazi burcu kedileri, sevgi dolu oldukları kadar canayakındır. Beş duyularını da başarıyla kullanır. Güçlü bir fizikleri vardır ve oldukça kıvraktır. Size ilginç gelebilir ancak seslere duyarlı olduklarından siz onlarla konuştukça zevkten bayılabilirler. Dikkat! Kendileriyle konuşulmasından hoşlanırlar ancak onlar da konuşmaya başlarsa zorlanabilirsiniz.

AKREP BURCU KEDİ (23 Ekim-21 Kasım)

Meraklı mı meraklı bir kediye ev sahipliği yaptığınızı baştan belirtelim. Kapalı dolaplar ve yüksek raflarda sakladıklarınıza dikkat edin. Merak ettiğini görmeden ve koklamadan rahat etmez. Kedilere vefasız deseler de Akrep burcu bir kediniz varsa, bir dost kazandınız demektir. Dikkat! Kıskançtırlar.

AKREP BURCU KEDİ (23 Ekim-21 Kasım)

Meraklı mı meraklı bir kediye ev sahipliği yaptığınızı baştan belirtelim. Kapalı dolaplar ve yüksek raflarda sakladıklarınıza dikkat edin. Merak ettiğini görmeden ve koklamadan rahat etmez. Kedilere vefasız deseler de Akrep burcu bir kediniz varsa, bir dost kazandınız demektir. Dikkat! Kıskançtırlar.

OĞLAK BURCU KEDİ (22 Aralık-21 Ocak)

Temkinli Oğlak kedileri, kendilerini kolay kolay sevdirmez. Geç sever ama tam severler. Kokulara karşı aşırı hassas davranır ve meraklıları da hiç sevmezler. Onların eşyalarına dokunmamaya özen gösterin. Mesafeli durmalarına aldanmayın, ilişkiyi doğru kurarsanız birlikte çok güzel zamanlar geçirebilirsiniz. Dikkat! Evde yabancı olduğunda huzursuz olurlar.

KOVA BURCU KEDİ (22 Ocak-19 Şubat)

Gurur duyacağınız bir kediniz olsun istiyorsanız, zeki Kova burcu kedileri
kendilerine duydukları güvenle sizi çok şaşırtabilir. Hem laftan anlar hem de hiçbir hareketinde aşırıya kaçmaz. Komplike ve çok parçalı oyuncaklar tam onlara göredir. Saatlerce yorulmadan oynayabilirler. Dikkat! Bağlanmaktan hoşlanmaz, özgür olmayı sever.

BALIK BURCU KEDİ (20 Şubat-20 Mart)

Size ne anlatmak istiyorsa tersini yapan bir tür kediyle karşı karşıyasınız. Yalnız kalmak ister tavırlardaysa örneğin, alın kucağınıza ve onu sevin. Kesinlikle bunu beklediğini göreceksiniz. Utangaç ve kendi halinde olan Balık burcu kedileri, tıpkı balık burcu insanları gibi ilk adımın sizden gelmesini bekler. İlişkinizi bu şekilde kurarsanız size bağlanır ve güvenir.
Dikkat! Ne istediklerini anlamak zaman zaman zor olabilir.

El yapımı kedi evi ve kedi yatağı nasıl yapılır? Videolu tarif

Hayvan olan evlerde temizlik: Kedi ve köpekli evde temizlik önerileri