Ev turu: Kartal’da 190 m2, enerjisi yüksek, çarpıcı olan evdeyiz!

Tıpkı sahipleri gibi pozitif enerjisi oldukça yüksek bir evdeyiz. Renklerin pozitifliği, mimarinin gücü ile birleşerek mekanların daha aydınlık ve ferah hissedilmesini sağlıyor.

Kartal’da, 190 metrekarelik bahçe katı bir dubleks dairedeyiz. Influencer Melek İçmeli Öğüt ve Önder Öğüt çiftinin, çocukları Ayşenil ve Ömer Alp ile birlikte yaşadıkları bu ev, onların pozitif enerjisini ve renkli kişiliklerini fazlasıyla yansıtıyor.

Salonda yer alan koltuklar ve kütüphane, marangoza yaptırılmış.

DUBLEKS EVDE DEKORASYON

Dubleks; 3 oda, salon, mutfak ve 3 banyodan oluşuyor. Çift bu eve taşınalı daha birkaç ay olmuş. Özellikle kızları, bahçeli bir ev istediği için bu daireyi tercih etmişler ve yeni yapılmış bir site olduğu için evin genel hatlarında bir değişiklik yapmamışlar.

Melek Hanım, önceki evinde olduğu gibi burada da şık, sade, ama canlı ve renkli bir dekorasyon tercih etmiş: “En sevdiğim renk pembeyi bolca kullandım. Kızımın odasında ise büyüdükçe tercihleri değiştiği ve sarı bir yatak odası istediği için, buna göre renk kombini yaptık.”

BEYAZ VE GOLD İLE DEKORASYONDA BİRLİKTELİK

Mermer masa ve sandalyeler, özel yapım. Sandalyeler fuşya pembe tercih edilerek beyaz ve gold ile çarpıcı bir birliktelik elde edilmiş.

Avize @arazavize, halı ve perde @brillant_official, TV ünitesi @mgdizaynn, aksesuarlar @asiahomedecor.

BEĞENDİĞİ DEKORASYON FİKİRLERİNİ NOT ALDI

Evinin dekorasyonunu yaparken Pinterest’ten beğendiği dekorasyon fikirlerini de not almış Melek Hanım. Sonra da eşiyle birlikte hem bunları, hem de kendi fikirlerini hayata geçirmiş. Salonda ev sahibinin en büyük isteği bir kütüphane yaptırmakmış:

“Kütüphaneyi marangoza yaptırdım, birebir kütüphane gibi kullanmasam da çok seviyorum. Salonu mermer oval masa, pembe sandalyeler ve gri chester koltuklar ile tamamladık.”

Balkonun duvarına hoş bir görünüm katmak için dantellerden yapılmış bir düş kapanı asılmış.

Makrome duvar süsü tarifi için “Makrome duvar süsü tarifi – Kolay makrome süsleme” yazımızı inceleyebilirsiniz.

Düş kapanı tarifi için Düş kapanı nasıl yapılır” yazımızı inceleyebilirsiniz.

ÇOCUK ODALARI YAŞLARINA UYGUN OLARAK PLANLANDI

Çocuk odalarını da yaşlarına uygun olarak planlanmış: “Kızım 8 yaşına girecek ve okula başladığı için çalışma masası ve kitaplığı olsun istedik. Renk olarak yatağında sarı, dolabında yeşil kullandık. Yatağının modelini bir internet sitesinde görmüştüm, ondan ilham alarak yaptırdım.”

Melek Hanım yatak odasının her detayıyla ayrı ayrı ilgilenmiş: “Bu odanın her detayını çok seviyorum. Makyaj masamı, yatak ucumdaki duvar kağıdını, yatak ve dolabımın rengini…”

Yatak ve dolap @kuklabebe, duvarkağıdı @dosjuniorcompany, halı @rugwelltr…

ÖNCE DUVAR KAĞIDI SONRA DEKORASYON

Yatak odasında ilk önce duvar kağıdı seçilmiş ve odanın dekorasyonu ona göre şekillenmiş.

Makyaj masası marangoza yaptırılmış, sandalyesi ise Modoko’dan alınmış. Boy aynası @masalinayna.

Düz beyaz duvarlara renk katmak amacıyla siz de iri çiçek desenli bir sticker kullanabilirsiniz.

Ayşenil’in renkli odasında yatak ve çalışma masası @ladecodespetits, perde ve avize @lal_avize, dolap @kuklabebe, halı @rugwelltr, duvarkağıdı @dosjuniorcompany, kitaplık @tahtamanya_’dan alınmış.

Ömer Alp’in odasında yatak, dolap ve halı @arcihimommies, avize ve yastıklar @lal_avize’den seçilmiş.

(31 Aralık 2019 arşiv)

İstanbul Kartal’da, modern çizgide sade bir yaşam