İzmir’de 2+1 sade bir evdeyiz: Mutluluğun resmini çizdiler

Küçük ve eski lojman dairesinde yapısal değişikliğe gidemeyen ev sahibesi çözümü, mevsimlere göre eşyaların yerini değiştirmekte bulmuş.

İzmir Gaziemir’de 2+1, toplamda 85 metrekarelik minik bir lojman dairesi. Bu lojman 3 yıldır Alagöz çiftini ağırlıyor. Görev nedeniyle taşındıkları bu lojmanda genç çift birlikte mutluluğun resmini çizmiş. Küçük şeylerden dahi mutlu olmayı başarabilen Hatice Alagöz, içindeki mutluluğu yaşadıkları şehrin tatlı meltemi ve İskandinavya’dan gelen esintilerle birleştirerek bu küçücük alanı keyifli bir hale getirmiş.

EVİN ŞU ANKİ HALİ TAM ANLAMIYLA BİZİ ANLATIYOR

Çift, ilk taşındıklarında dekore ettikleri evleriyle şimdiki evleri arasında çok fark olduğunu düşünüyor: “İnsan bazen yanlış seçimler yapabiliyor. Biz de ilk evlendiğimizde bunu yaptık, ancak zaman içerisinde evimizi yeniledik. Şu an ki hali tam anlamıyla bizi anlatıyor.”

Çift üç yıllık evli ve Hatice Hanım evin tüm odalarını mevsimlere göre hiç yorulmadan, büyük bir keyifle yeniliyor. Tasarımlarını çok sevdiği ve ruhuna hitap ettiğini düşündüğü için de evdeki bir çok eşya Ikea’dan alınmış.

Evin duvarlarında renk olarak beyaz tercih edilmiş. Ev sahibi bu rengin üzerine asılan objeleri daha güzel gösterdiğini düşünüyor. Mobilya ve aksesuarlarda ise beyaza, gri ve siyah da eklenmiş. Mobilyalara, bol bol kullanılan aksesuarlar ile, özellikle de dekoratif yastıklarla hareket katılmış.

DUVAR DEKORASYONU

EV SAHİBESİ aksesuar kullanmayı çok seviyor. Duvarları hasır tabaklar, aynalar ve çerçeveler süslüyor. Throw ve kırlentler ise kanepeleri hareketlendiriyor.

KÜÇÜK BİR EV olmasına rağmen sahibesi sürekli olarak farklı köşeler kuruyor kendisi için. Bunu da çoğunlukla aksesuarlarla yapıyor.

SALON DEKORASYONU

SALONUN bir duvarında tuğla görünümlü duvar kağıdı kullanılmış. Zeminde ise yine açık renkli parke tercih edilmiş.

YATAK ODASI DEKORASYONU

YATAK ODASINDA da beyaz, gri ve siyah hakimiyeti var. Bu odada yatak başındaki duvar raf ile hareketlendirilmiş ve bolca aksesuara yer verilmiş.

HAZIRLAYAN: GÜNSELI BÜYÜKSAĞIŞ
FOTOĞRAFLAR: HATICE ALAGÖZ

İzmir Güzelbahçe’de enerjisi yüksek eve konuk olduk

İzmir Alaçatı’da sessizliğin içinde bir haftasonu evi