Çamaşır odası düzeni nasıl olmalı? Çamaşırlar kontrol altında

Kirlileri depolama, yıkama, ütüleme ve katlama gibi pek çok farklı iş bölümünü içeren çamaşır odası düzeni, aslında bir evde sandığımızdan daha büyük bir öneme sahip. İşleri kolaylaştırmak ve daha düzenli bir görünüm elde etmek için, bu amaç için ayırdığınız alanı doğru planlayın.

Tchibo.

ÇAMAŞIR ODASININ KONUMU

İster ayrı bir oda isterse entegre bir modül olsun, çamaşır odasının giysi odası ya da banyoya yakın olmasına dikkat edin. Daha pratik bir kullanım sunar. Örneğin giysi odasına yakınsa, ütüsü biten ya da katlanan eşyalar doğrudan dolaba yerleşebilir.

Ikea.

ÇAMAŞIR ALANI DEKORASYONU SIKICI OLMAK ZORUNDA DEĞİL

Desenli duvar kağıtlarıyla raf aralarını kaplayabilir; böylelikle daha eğlenceli bir görünüm yaratabilirsiniz. Sıkıcı olan bir işe biraz neşe katmanın kimseye zararı dokunmaz. Çamaşır alanı banyonun içinde yer alıyorsa, mekanın dekorasyonunda kullanılan diğer malzemelerle benzer nitelikte olmasına dikkat edin. Böylelikle ayrı bir modül gibi algılanmaz, banyonun ve dekorasyonun bir parçası gibi olur.

Trove Interiours.

PERDE İLE BÖLÜN

Banyonun bir bölümünü çamaşır yıkama, kurutma alanı gibi organize edecekseniz bu alanı bir perde yardımıyla mekanın geri kalanından ayırabilir, kullanmadığınız zamanlarda perdeleri çekebilirsiniz.

ÜST MODÜLLER VE RAFLAR

Dekorasyonu tek düze olan bu alanı duvar modülleri ve raflar sayesinde biraz hareketlendirebilirsiniz.

HAZIRLAYAN: İLKE YILMAZ

Evinizde ayrı olarak kullandığınız bir çamaşır odası varsa kullanmadığınız eski bir merdiveni değerlendirerek, sıra dışı bir düzenlemeye imza atabilirsiniz.

Merdiveni temizleyip, istediğiniz renge boyadıktan sonra demir zincirlerle ya da daha farklı sağlam bir montaj yöntemiyle tavana asabilirsiniz. Merdiven üzerine minik ve pratik askılar taktıktan sonra, çamaşırlarınızı kuruturken ya da ütü öncesinde kıyafetlerinizi bekletirken bu merdiveni kullanabilirsiniz.