hamam böceklerini kovacak

Hamam böceklerini kovacak 9 etkili çözüm

Hamam böceklerini kovacak 9 etkili çözümü sıraladık. Hamam böcekleri, birçok kişinin sevmediği misafirlerdir ve onları evlerden tamamen çıkarmak kimi zaman zor olabilir. Hamam böceklerinden kurtulmaya hazır mısınız? Hamam böceklerini kovacak doğal ve etkili çözümleri sizler için derledik…

KARBONAT VE ŞEKER

Bir kap karbonat ve bir kap şekeri karıştırıp bunu evinize serpiştirin.Hamam böcekleri şekere doğru çekilir ve karışımı yer. Karbonat da içlerinde baloncuklar oluşmasına sebep olarak, onları öldürür.

karbonat
 

DEFNE YAPRAĞI

Defne yapraklarını ufalayın veya kırın, hamam böceği olduğunu düşündüğünüz yerlere bırakın. Bunun kokusundan nefret ettikleri için orayı hemen terk edeceklerdir.

LİMON KABUĞU

Limon kabuğu da hamam böceklerinin en sevmediği kokulardır. Evinize koyarak hamam böceklerinin gelmesini engelleyebilirsiniz.

NANE YAĞI

Günümüzde uçucu yağları bulmak kolaydır ve bunların birçok yönden yararlı olduğunu biliyor musunuz? Nane yağı, hamam böceklerini uzak tutmak için en etkili uçucu yağlardan biri. Tuzlu su ve nane yağı karışımı yapın ve evdeki istila edilmiş alanlara püskürtün. Sürekli uygulamadan sonra bir fark göreceksiniz.

SOĞAN VE BORİK ASİT

Bu yöntem çok etkili ve ucuz olduğu için oldukça popüler. Orta boy soğanı doğrayın.Yarım kap beyaz un ve biraz su veya bira ile, bir tutam şeker, 3 ila 4 yemek kaşığı borik asit tozunu karıştırın. Borik asit tozunu doğal malzeme satan dükkanlarda bulabilirsiniz.Her şeyi bir kapta karıştırıp evin içinde hamam böceklerinin dolaştığından şüphe duyduğunuz veya emin olduğunuz yerlere bırakın. Bu karışım ev hayvanlarınız için zehirli olabileceği için, onlardan uzak tutun.

ÇAMAŞIR YUMUŞATICISI

Hamam böceği kovucular için bir alternatif arıyorsanız, yumuşatıcıyı suyla karıştırmayı deneyin ve bir sprey şişesinde saklayın. Bir hamam böceği gördüğünüzde, bu karışımı doğrudan üzerine püskürtün ve ölmesini izleyin. Ancak bu, büyük ölçekli istila için en iyi çözüm olmayabilir.

ÇEKİLMİŞ KAHVE

Çekilmiş kahve ve biraz suyu karıştırın. Hamur kıvamına gelen karışımı küçük kaplara koyarak hamam böceklerin gezdiği yerlere bırakınız.

TARÇIN

Böceklerle dolu bir mutfağa uyanmaktan daha kötü bir şey olamaz. Susan Patterson, Natural Living Ideas’ta “Evin etrafına tarçın serpiştirmek hamam böcekleri uzak tutmanın harika bir yoludur” dedi.

SİRKE

Hamam böceklerinin dairenize gelmesini ve binlerce küçük örümceğin olmasını engellemek istiyorsanız, yeni en iyi arkadaşınız sirke ile tanışın. Beyaz sirke ,böceklere zararlı asetik asit içerir. Beyaz sirkeyi suyla seyreltin ve süpürgeliklere ve hamam böceklerinin evinize girebileceği çatlaklara püskürtün.

Nem böceği nasıl yok edilir? Gümüş böceği için doğal çözüm

Evdeki böceklerden kurtulmanın doğal yolları