Feng Shui’de saksağan sembolünün anlamı ve kullanımları

Feng shui , hızlı yaşamlarımızda daha fazla dikkat aradığımız için modern dünyamızda giderek daha popüler hale gelen eski Çin uygulamalarından biridir. Çince “feng shui” kelimeleri kelimenin tam anlamıyla “rüzgar ve su” anlamına gelir ve bu da çevrelerimizin hayatımızda ne kadar önemli olduğuna işaret eder. Sağlıklı alanlar bizi destekler ve tıpkı nefes ve neme ihtiyacımız olduğu gibi, insanların gelişmesi için gereklidir.

Benzer şekilde, feng shui , öğretiler ve içgörüler için doğal dünyaya bakar. Kuşlar birçok kültürde anlamlı semboller olarak kabul edilmiştir. Kuşlar, insanlardan farklı olarak uçabilirler, bu nedenle cennetle, ilahi olanla ve çevredeki mevsimsel değişikliklerin sinyalleriyle bir bağlantı olarak kabul edildiler.

Feng Shui’de Saksağan Sembolizmi ve Anlamı

Feng Shui'de saksağan sembolünün anlamı

Saksağan, genellikle siyah ve beyaz, bazen de mavi ve yeşil olan küçük, zeki ve konuşkan bir kuştur. Genellikle siyah bir boyun ve beyaz bir göğüs ile tasvir edilirler. Saksağan sesleri taklit edebilir ve ayrıca parlak nesnelere ilgi duyarlar ve yuvaları için her türlü eşyayı toplamalarıyla tanınırlar. 

Saksağan Çin’de iyi bilinir (ve yaygındır), bu nedenle doğal olarak popüler bir sanat motifi haline geldiler. İyi şans habercisi olarak kabul edilirler ve “neşeli kuşlar” olarak bilinirler.

Buna ek olarak, bu büyülü kuş, sevgiyi ve mutluluğu temsil etmek için genellikle çiftler halinde bulunur. Bazı saksağanlar ömür boyu birlikte yaşar. Evlilik uyumu içinde mutlu bir evli çifti simgelemek için bir çift saksağan tasvir eden birçok Çin sanat eseri stilini bulabilirsiniz. Saksağan ayrıca sembolik anlamlarını geliştirmek için erik çiçekleri, bambu ve diğer doğal elementler gibi diğer uğurlu motiflerle eşleştirilir.

Saksağan Sembolünü Evinizde Kullanmak

Feng Shui'de saksağan sembolünün anlamı

Mutluluk, neşe ve iyi şansın qi’sini (yaşam gücü enerjisi) saksağan görüntüsü ile evinize getirmenin birçok farklı yolu vardır. Herhangi bir sembolde, niyetiniz ve görüntüyle olan kişisel bağlantınız en önemli şeydir, bu nedenle görüntüden kişisel olarak keyif aldığınızdan emin olun. 

Aynı qi artışını sağlayamayacağından, evinizde kafeste saksağan bulundurmanız tavsiye edilmez. Saksağanlar şarkı söylediği için genellikle kafeste tutulurlar. Bir feng shui perspektifinden, tutsak bir kuş genellikle pozitif enerji alma konusunda bir sınırlamayı veya yetersizliği temsil eder.

Aşk ve Ortaklıklar İçin

Uzun süreli sevgi dolu bir partneri hayatınıza kabul etmek istiyorsanız, bir çift saksağan tasvir eden bir resimle çalışmayı deneyin. İdeal olarak, birbirlerine samimi ve davetkar bir konumda gösterileceklerdir. Zaten bir ilişkiniz varsa, eşinizle daha fazla sevgi, mutluluk ve bağlantı kurma niyetiyle saksağan çiftini de kullanabilirsiniz. 

Yatak odanız bu sembolle çalışmak için en etkili yerdir çünkü sizi en çok o temsil eder ve etkiler. Daha fazla odaklanmak istiyorsanız, görüntüyü yatak odasının aşk ve ortaklıklarla ilgili alanına yerleştirebilirsiniz. Bu alanı, feng shui bagua haritasını yatak odanıza yerleştirerek bulabilirsiniz. Bunu yapmak için yatak odanızın ana kapısında durun ve içeriye bakın. En sağ köşe tipik olarak ilişki köşesidir.

Kariyer Başarısı İçin

Saksağan, iyi şansın bir alâmeti olarak kabul edilir. Bu, dünyaya verdiğiniz işlerle başarınızı artırmak için ofisinizde veya masanızın yanında çalışmak için harika bir semboldür. Feng shui’de masanız kariyerinizi ve işinizi temsil eder. 

Basitçe bir saksağan resmini asabilirsiniz, ancak sembolleri kullanmanın başka yaratıcı yollarını da keşfedebilirsiniz. Not defterinizin ön tarafında veya bilgisayarınızın duvar kağıdında veya ekran koruyucusunda saksağan bir görüntü deneyin. 

Neşe, Mutluluk ve Başarı için Yeni Fırsatları Davet Etmek

Ön kapınız , feng shui’de ” qi’nin ağzı” olarak adlandırdığımız şeydir. Bu, dış dünyadan aldığınız tüm enerjinin bu portal aracılığıyla evinize ve yaşamınıza girdiği anlamına gelir. Tüm haneniz için yaşamın tüm alanlarında yeni neşe, mutluluk ve başarı fırsatları davet etme niyetiyle ön kapınızı bir saksağan görüntüsü ile süslemek özellikle güçlü olabilir. Bir ağacın en yüksek dallarına tünemiş bir saksağan görüntüsü, sınırsız şansı davet etmek için özellikle önemlidir.

Feng Shui’de lotus sembolü anlamı nedir ve nasıl kullanılır?