Bohemian living room interior 3d render with beige colored furniture and wooden elements and light blue colored wall

Evinizde sanatsal parçalar sergilemenin 10 yolu

Antik, klasik, ve çağdaş duvar sanatını evinize benzersiz şekilde sergilemeye hazır mısınız? Galeriye hoş geldiniz…

İster evinizde boş bir duvara bakıp onunla ne yapacağınızı merak ediyor olun, ister sergilemek isteyip de ne yapacağınıza emin olmadığınız çok sayıda baskı, sanat eseri veya postere sahip olun. Sanatı evinizde sergilemenin estetik açıdan da hoş bir sürü yolu var!

Dramatik galeri duvarları ve büyük boyutlu duvar resimlerinden, seramik sergilere ve preslenmiş bitkilere kadar, evinizde sanatı sergilemenin on yaratıcı yolu burada…

Bir galeri duvarı yaratın

Kişiliğinizi bir alana yansıtmanın en kolay yolu, toplanmış resimlerden, baskılardan ve fotoğraflardan oluşan bir galeri duvarı oluşturmaktır. Instagram’a layık bir sergi için, duvara çekiçle vurmadan önce sizi iyi hissettiren ve uzun ömürlü olacak resimleri seçmek için onları önce bir zemine serin. Evinizle uyum içinde hissettiren bir galeri için gruplamanızın merkezine büyük bir tabloyu yerleştirin ve kalanlarla çevreleyin.

Çerçevelerinize veda edin

Daha salaş bir şıklık adına çerçevelerinizle vedalaşmaya ne dersiniz? Onun yerine daha endüstriyel bir his için ahşap etek askılarına veya kancalara vintage duvar tabloları asmayı deneyin Ya da posterleri ve kartları renkli bir Japon washi bantla yapıştırarak canlı bir ofis alanı yaratın. Tamamen özelleştirilebilir ve bütçe dostu olan bu teknikler sayesinde, alanınıza mükemmel şekilde uyan bir düzeni bulmak için size kombinasyonlarla oynama esnekliğini veriyor.

Büyük bir duvar resmi ekleyin

Hepimiz dramatik bir Old Master ya da şehvetli bir Rönesans tablosuna sahip olmayı isteriz. Ancak bütçeniz buna uygun değilse, büyük boyutlu duvar resimleri, dünyanın en ünlü sanatçılarının eserlerini evinize sokmanın dahiyane bir yoludur. Picasso ve Rossetti’den Constable ve Turner’a kadar duvar resimleri, boya veya duvar kağıdına cüretkar bir alternatif olacaktır. Birçoğu, kolay uygulama için yapışkan şeritler halinde gelir ve DIY konusunda kendinize güvenmiyorsanız, bazıları direkt asmaya hazır halde bile gelebilir. Şık ve romantik bir görünüm için bu resimleri sade mobilyalarla kombinleyin.

Zemininizden faydalanın

Eğer kiralık bir evde yaşıyorsanız duvar kağıdı veya panellerle kaplı duvarlarınıza zarar vermemek adına, resimleri duvarlara veya şifonyerlerin ve dolapların üzerine yaslamak salaş bir his yaratacağından iyi bir fikirdir. Herhangi bir bükülmeyi önlemek için sağlam bir çerçeve seçmek en iyisi böylelikle bir odanın yenilenmesi gerektiğinde her şey yeniden düzenlenebilir.

Raflarınızı dekora entegre edin

Sanat eseri koleksiyonunuzu yeniden düzenlemeyi seviyorsanız, resim rafları harika bir çözümdür. IKEA’nın eklenebilir duvar çıkıntıları, iç mekan blogcuları tarafından çok beğenildi, ayrıca baskıları mükemmel açıda tutmak için özel bir boşluğu bile var. Biz üç tane alalım lütfen!

Renk uyumuna dikkat

Tabloları mevcut antika koleksiyonlarına göre renklendirerek tutarlı bir görüntü oluşturun. Örneğin, siyah bazalt çay takımları, karamsar tek renkli bir fotoğrafın yanında oldukça uyumsuz durabilir veya kireçli çanak çömlekleri, beyaz badanalı nazik bir natürmortla eşleştirebilir.

Çerçeveleriniz uyumlu olsun

Aradığınız şık ve net bir görünümse, çerçevelerinizi özenle seçmekta fayda var. Ancak seçici bir gözünüz varsa, farklı stil ve dönemlere ait bir dizi çerçeve ve baskı, oyuncu bir hava da katabilir.

Merdivenlerinizi çarpıcı hale getirin

Bir merdivenin yanındaki duvar alanı genellikle unutulur ama sanat eserlerini sergilemek için ideal olabilir. Daha dramatik bir his için tek renkli baskılara ve çerçevelere bağlı kalın veya birbiriyle çelişen tonlar ve desenlerle doygunluğu artırın.

Maksimum etki için farklı ve ilginiç çerçeveler deneyin ve benzer işleri aralarına ilginç antikalar, duvar süsleri, seramikler veya bitkiler koyarak birbirlerinden ayırın. Kendinizi ekstra cesur hissediyorsanız, neden basamaklarınızı veya korkuluklarınızı zıt bir renge boyamıyorsunuz? Veya görünümü tamamlamak için tamamlayıcı bir merdiven runner’ı edinme fikrini gözden geçirin.

Çanak çömlekler duvara!

Baskıların, tabloların ve heykellerin sergilenmesini seviyoruz… Ama neden burada duralım ki? İster özenle seçilmiş eski bir porselen koleksiyonunuz, ister bir akrabanızdan kalan tamamlanmamış bir yemek takımınız olsun, tabakları duvara asmayı bizce bir düşünün. Odanızın köşelerine, bir duvara dağıtılmış şekilde veya adeta bulut gibi bir küme ile çarpıcı bir renk ve desen görüntüsü oluşturun.

Daha etkileyici bir aranjman hayal ediyorsanız, bölgesel müzayede evleri veya antika fuarları, evinizdeki mevcut renklere uygun güzel setler veya ilginç tek seferlik parçalar almak için harika yerlerdir.

Gün sonunde her şeyi basit tutmakta fayda var

Hemen göze çarpmayan incelikli sanat eserleri, antikalarla dolu odalarda dikkati gösterişli parçalardan uzaklaştırmayacak uyumlu bir arka plan oluşturabilir. Geleneksel bir görünüm için, geçmişe atıfta bulunan sanat motiflerine ya da yaldızlı veya masif ahşap çerçevelere bakın. Vintage fuarları ve pazarlar başlamak için iyi yerlerdir. Yağlı boya tablolar ve sulu boyalar doğal olarak klasik iç mekanlara uygundur, ancak antik cazibeyi yansıtan bir görünüm için, çerçevelenmiş böcekleri, preslenmiş çiçekleri ya da retro film ve müzik posterlerini deneyin.