Evinizde asla bulundurmamanız gereken temizlemesi zor 4 eşya

Profesyonel bir temizlikçi, kendi evinde asla kullanmayacağı ve tavsiye etmediği ürünleri takipçileriyle paylaştı.

Jetlag Remedy isimli temizlik şirketini işleten Simone Tsigolis, kendi evinde asla kullanmayacağı bazı gereçleri ve eşyaları açıkladı – çünkü bu gereçlerin kendilerini temiz tutması oldukça zor.

TEMİZLEMESİ ZOR 4 EŞYA

Tsigolis bu eşyaları şöyle listelemiş:

  • Silikon tuvalet fırçaları,
  • Parmak fayanslar,
  • Mat siyah lavabolar,
  • Cam masalar.

İşletme sahibi, silikon tuvalet fırçalarının işe yaramaz olduğunu ve KitKat olarak bilinen parmak fayansların temizlenmesi zor tozları biriktirdiğini söylüyor. 

Mat siyah lavabolar ise, her zaman bir miktar kir ve iz göstereceği için tam anlamıyla temizlenmesi oldukça zor.

Tsigolis, cam masalarda oluşan çizgi izleri ve parmak izlerini temizlemenin ise her zaman can sıkıcı olacağını söylüyor. 

Simone’un bu görüşleri ise insanları ikiye böldü; birçok kişi özellikle silikon tuvalet fırçalarını severken, diğerleri Simone’un oldukça haklı olduğunu düşünüyordu. “Bunlardan herhangi birine sahipseniz sorun değil, bunlar sadece benim görüşlerim,” diyor Simone.

Listenin ilk sırasında son zamanlarda popüler olan silikon tuvalet fırçaları yer alıyor: “Pek işe yaramıyorlar ve aksine çürüyüp kırılıyorlar.” 

İkinci sırada ise “KitKat” olarak da bilinen Japon tipi parmak fayans döşemeler yer alıyor. Simone ise uyarıyor: “Çok fazla toz topluyorlar ve ister kuru ister ıslak bez kullanın, o toz olukların içine yapışıp kalacaktır.”

Üçüncü sırada ise Simone’un estetik açıdan hoş durduğunu kabul ettiği mat siyah lavabolar var – ama Simone bunlardan hiç hoşlanmıyor. “Bunun biraz tartışmalı olacağını biliyorum… Ama orada her bir kırıntıyı, yiyecek parçasını ve aradaki diğer her şeyi görebilirsiniz,” diyor. “Onu diğer lavabolarda yaptığım gibi parlatıp temizleyememek yürek parçalayıcı.”

Son olarak Tsigolis, cam masalardan uzak duracağını söyledi. “Yine çok estetik. Ama çizgi izleri, parmak izleri, hiç de eğlenceli bir görüntü değil” dedi.

EVİNİZDE BULUNMASI GEREKEN DÖRT ŞEY 

Profesyonel temizlikçi Simone aynı zamanda evinizde olması gereken dört şeyi de paylaşmış:

Görünmez Giderler

Bunları çok tatmin edici ve temizlemesi kolay buluyorum. Parçalara ayrılması ve tekrar bir araya getirilmesi kolaydır ve fırçalanması da son derece kolay. 

Gizli Çöp Kutuları

Bunu sadece temizlemesi kolay bulmakla kalmıyorum, aynı zamanda ortada bir çöp kutusu ve mutfağa yayılan bir koku olmamasını da seviyorum.

Buzdolabı Saklama Bölmeleri

Saklama bölmelerini temizlemenin ve her şeyi tekrar yerine koymanın tatmini; hiçbir şey kıyaslanamaz.

Ahşap Mobilyalar

Temizlemesi son derece kolaydır, ne zaman kirlendiklerini görebilir ve parmak izleriyle uğraşmazsınız. Aynı zamanda zamansız parçalardır.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Evinizde dağınıklığı gidermenin 5 yolu

Renk psikolojisi uzmanı, bu yıl evinizde olması gereken 8 rengi paylaştı