Evde yılbaşı hazırlığı için birkaç küçük ama akıllı dokunuş

Yılın son ayında, eskiyi geride bırakıp yeni bir sayfa açmaya hazırlanırken bu ruhu tüm eve yaymak ve havaya girmek için birkaç küçük ama akıllı dokunuş yeterli olur.

Hayattan bir yıl daha aldığımızdan olsa gerek hüzünlü ama yepyeni bir sayfa açacağımızdan bir o kadar da neşeliyiz bu ay. Bu heyecanı evin her köşesine yayarken kişisel zevkinizi ve yaratıcılığınızı 10 adımda ortaya koyun:

YILBAŞI HAVASI *

Kapının dışına asacağınız bir yılbaşı çelengi ya da kocaman bir kovaya dolduracağınız yılbaşı topları daha eve girerken çabucak havaya sokar.

KIRMIZI GÜLLER *

En klasik görünüm için çok uzağa gitmeyin. Köşebaşındaki çiçekçiden alacağınız birkaç dal kırmızı gül kapı önünü süslemek için yeterli olur. Dilerseniz kokina da kullanabilirsiniz.

KURDELE KEYFİ *

Kapıya çelenk asmak yerine kalınca kurdelelerden kocaman bir fiyonk bağlayıp yapıştırabilirsiniz.

BEYAZ KAR TANELERİ *

Hem mevsimi hem de yeni yılı çağrıştıran kar tanelerini herhangi bir marangozdan kestirip lame ya da dore simli boya ile boyayıp asın.

SIRA DIŞI OLMAK *

Yeni yılda farklı bir sayfa açmaya hazırlanırken buna neden evinizden başlamıyorsunuz? Standart renklerden, klasik süslemelerden uzaklaşın ve sıra dışı bir stil karmasına merhaba deyin.

Karaca Home.

HER ZAMAN PARLAYIN *

Salonda şöminesi olanlar şanslı. Çünkü çoğunlukla temaya uygun ilk süslenen alan burası. Bu yüzden yılbaşı ruhunu yastık ve diğer aksesuarla da tekrarlamak yerine sadece şömine üstüne yerleştireceğiniz şamdanlar ve süslerle de yaşatabilirsiniz.

MODERNİST YAKLAŞIMLAR *

Modern tarzda dekore edilmiş bir salonda tıpkı buradaki gibi siyah, lame ve pembe kombinasyonuyla harikalar yaratabilirsiniz. Ancak çıkış noktanız her zaman yalınlık olsun.

ŞEKİLLERE ODAKLANIN *

Yazılı panolar, harfler ve desenler günün anlam ve önemine odaklanmayı pekiştirir. Varsa şömine üstüne, yoksa pencere önüne bunlardan yerleştirebilir veya kanepeleri tema desenlerinde yastıklarla süsleyebilirsiniz.

KIR EVİ TADINDA *

Kır evi stilinden vazgeçemeyenler için ekoseler, ağaç dalları, kozalaklar ve geyik figürleri kaçınılmaz. Üstelik beyaz mobilyalarla da çok çarpıcı durur.

Crate & Barrel.

GRİ METALİK YANSIMALAR *

Nötr ve birleştirici renklerden griyi beyaz, metalik, gümüş ve bir miktar bakır tonlamalarla zenginleştirerek kullandığınızda zarif ve çarpıcı bir etki bırakır. Kristal şıklığı Lame ve dore yerine kristaller de ışıkla bütünleştiğinde benzer ışıltılar ve yansımalar yaratarak atmosferi zenginleştirir.

Yeni yılı karşılarken evinizi sıradanlıktan kurtaracak dekorasyon önerileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Parlak Mustafa çiçeği bakımı nasıl yapılır, nasıl çoğaltılır?

Oda kapılarındaki sorunlar ve çözümleri