Yeni yılı karşılarken evinizi sıradanlıktan kurtaracak dekorasyon önerileri

Yaşam alanlarınıza yılbaşı ruhunu taşıyacak pratik ve yaratıcı dekorasyon önerilerini ve işin püf noktalarını gelin birlikte keşfedelim.

İŞE KAPIDAN BAŞLAYIN

overbeckandfriends.de

Klasik bir kapı çelengine bir dizi pilli ışık seli dolayarak kapıya asabilir ve yeni yılı coşkusunu girişten itibaren yansıtabilirsiniz. Ayrıca tıpkı buradaki gibi elinizde artmış boncuklar ve renkli düğmeler varsa çiçek teli ya da ince metal tele sabitleyerek kendi çelenginizi de tasarlayabilirsiniz.

IŞILDAYIN

Zara Home.

Bütün genel ve ana ışık kaynaklarınızı kapatın ve sadece bir abajur, mumlar, ışık selleri ya da ışıklı süsler açık kalsın. Bu, atmosferi daha sıcak kılarken yılbaşı ruhunu da destekler.

ALTERNATİF ARAYANLARA

Işık seli, yılbaşı süsleri ve minyatür ağaçlar, Ikea.

Klasik fikirlerden artık çok sıkıldıysanız ve yaratıcı gelmiyorsa, raflarda minyatür çam ağaçları, kar küreleri, kış evleri ve hediye paketlerini ışık selleri ile, aydınlatarak ışıltısı bol, mutlu eden köşeler hazırlayabilirsiniz.

BÖĞÜRTLEN PARLAKLIĞI

Hiçbir zaman çekiciliğini kaybetmeyen bir yılbaşı klasiği, köknar yeşili ve canlı beyazla birlikte kullanılan parlak böğürtlen kırmızısıdır ve her zaman dinamik ve neşeli bir etki bırakır. Kır evinde olduğu kadar modern stiller ile de uyumu yakalar. Bolca yeşil bitki ve birkaç dal Atatürk çiçeğini, kırmızı ve altın rengi süsler, keçe figürler ve ham ahşaplar ile birlikte kombinleyin.

BİRKAÇ YASTIK İLE İŞLEM TAMAM

Kadife yastıklar Marks & Spencer.

Salonun başrol oyuncuları kanepe ve koltuklara yerleştireceğiniz kar tanesi, ekose, çam ağacı gibi yılbaşı temalı yastıklar ortamın havasını değiştirir. Kadife ya da saten gibi parlak kumaştan ve simli olanların etkiyi pekiştireceğini unutmayın.

BASİT HAMLELER

Yılbaşı havasını tüm eve yaymak için dekorasyonu komple revize etmeye gerek yok. Renkli top süsleri dekoratif kaseler içerisinde sehpa, komodin ve konsol üstünde sergileyebilir, sandalyelere minik yılbaşı çanları ve çelenkler asabilirsiniz.

YARATICI OLMAK

overbeckandfriends.de

İlginç dekorasyon fikirleri dinamizmi pekiştirir. Bunun için en elverişli zamanlarda biri de yılbaşı. Buradaki gibi çam ağacı dallarını bir çembere dolayıp üzerine mumları sabitledikten sonra dekoratif süsleri sarkıtarak bir ışık çelengi yapın. Bunu yemek masası ya da orta sehpanın üstünden sarkıtabilirsiniz.

İŞTAH AÇAN KOKULAR

Apple&Cinnamon mum ve oda kokusu seti Atelier Rebul.

Bazı kokular vardır ki duyduğunuz anda içinizi ısıtır, ruhunuzu tazeler ve sizi bambaşka alemlere taşır. Tıpkı elma ve tarçın ikilisinin yeni yıl ruhunu hissettirmesi gibi…

YATAK ODASINA DA BİR AĞAÇ

Linens.

Yatak odası da yeni yıl ruhunu hissedip bu keyfi yaşayacağınız, size özel alanlardan biri. Yılın son haftasında güne hep gülerek başlayın diye yeriniz varsa bir köşeye küçük bir ağaç koyabilir veya çelenk, ışıklı toplar, ağaç dalları gibi farklı dekoratif objeler ile odanızı süsleyebilirsiniz. Yılbaşı desenli nevresim takımları ve yastıkları da unutmayalım.

BANYOYU UNUTMAYIN

Banyo havluları Marks&Spencer

Baştan sona bir yeni yıl evi planlıyorsanız mekanları sınırlamayın ve işe banyoyu da dahil edin. Beyaz havluların arasına kırmızı ve yeşil küçük el havluları ekleyin ve aralara süsler, dallar, kozalaklar serpiştirin.

EL EMEĞİ PAKETLER

owerbackandfriends.de

Yeni yılda hediyeler vermek ve almak hepimizi mutlu etmez mi? Hele de o hediye kimsede olmayan özel bir paket ile sunulmuşsa. Yılın bu döneminde doğadan yardım alarak bütçenizi zorlamadan çok yaratıcı olabilirsiniz. Bahçeden toplayacağınız bir kaç küçük kozalak, çam dallarını metalik sprey boya ile boyayıp, dekoratif bir kurdele ya da ham ip ile bağlamanız yeterli.

RUHUN GIDASI MÜZİK

Müzik kutusu English Home.

Kutlama heyecanını en iyi yansıtanlardan hatta pekiştiren unsurlardan biri de yeni yıl müzikleri. Evde, özellikle de çocukların odasında bu neşeli melodileri çalmak için dekoratif bir müzik kutusu harika bir fikir.

VAZGEÇİLMEZ MUM IŞIKLARI

Mudo Concept.

Özel günlerde sofraların değişmezi mum ışıklarına bu defa evin her yerinde yer açın. Bu yumuşak ve romantik ışıklar atmosferi bir anda dilediğiniz yeni yıl ruhuna taşıyor.

PRATİK OLUN

Hepimizin evde kaldığı bu dönemde çekirdek aile olarak bir kutlama planlıyorsanız ağaç, yıldız, Noel Baba desenli tematik kağıt tabak ve bardaklar, sofranızı dekore eder ve gecenin sonunda bulaşık derdi olmaz. Bir gecelik neden olmasın!

TEKERLEKLER ÜZERİNDE

riceteria.com.tr

Yılın en hediyeli dönemi başlıyor. Küçük büyük, herkese alınan hediyeleri ağaç altına yerleştirmek çok geleneksel. Bunun yerine servis arabanız hediye paketlerinize ev sahipliği yapabilir ve böylece hem derli toplu durur, hem de dekoratif olarak şıklık katar.

Yılbaşı hediyelerinizi kişiye özel hazırlayın! İşte hediye fikirleri

Rustik ve davetkar yılbaşı dekorasyonu